Нацбанк перевірив “обмінники” валюти: результати невтішні

100
Нацбанк перевірив "обмінники" валюти: результати невтішні - today.ua

У січні-березні поточного року Національний банк здійснив 284 перевірки пунктів обміну валюти небанківських фінансових установ щодо дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Перевірки структурних підрозділів НФУ здійснювались у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій областях та Києві.

Серед найсуттєвих виявлених порушень були проведення валютно-обмінних операцій без документального оформлення, невідповідність між обсягами готівкових коштів у касі та бухгалтерськими документами.

Під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валюти уповноваженими працівниками Національного банку було виявлено 12 пунктів обміну валюти, які працювали нелегально в Донецькій, Івано-Франківській, Сумській, Тернопільській та Харківській областях.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк надіслав до правоохоронних органів.

Окрім того повідомляється, що найефективнішою у 1 кварталі стала співпраця з підрозділом захисту економіки Національної поліції України в Івано-Франківській області, від якого до Національного банку надійшло повідомлення про заходи, вжитті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

Нагадаємо, раніше у ПриватБанку купили рекордну суму валюти через додаток Приват24.

загрузка...