Накладені платежі опинились під забороною: Рада проголосувала за обов'язкову видачу чеків

У п'ятницю, 20 вересня, Верховна Рада проголосувала одразу за два знакових законопроекти. Вони стосуються заборони на накладені платежі під час відправлень посилок поштою.

Накладені платежі опинились під забороною: Рада проголосувала за обов'язкову видачу чеків - today.ua

Перший прийнятий законопрокт - №1053-1 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Головні нововведення:

  • обов'язковість видачі чека (продавець зобов'язаний видати покупцеві фіскальний чек. Правда, для окремих категорій нижню планку доходу зовсім прибрали і встановили "групу ризику". Це інтернет-магазини, готелі, турагенції, кур'єрські служби);
  • Мінфін бере під контроль всі транзакції (порядок роботи з РРО тепер регулюється міністерством фінансів. Всі операції будуть доступнішими для податкової служби. Це зроблено для того, щоб продавці не змогли приховати свої доходи або торгувати "в сіру");
  • зміни штрафів (зокрема, бізнес змусять вести облік всього, що у нього є. За порушення штрафуватимуть до 200% від вартості самого товару, а також за невиданий чек - 10-50% від вартості продукції).

Другий закон - №1073. Він по суті доповнює попередній.

У нових правилах кожен продавець зобов'язаний видати покупцеві фіскальний чек. Касові апарати обов'язкові для всього малого бізнесу з оборотом понад 1 мільйон гривень щорічно. Простіше кажучи, при купівлі товарів або послуг вам просто зобов'язані видати чек. Для бізнесменів, правда, в цьому контексті пішли на поступки - видавати чек потрібно не за допомогою спеціального обладнання, а по суті з будь-яким, де є програмне забезпечення (наприклад, зі смартфона).

Цей пункт викликав особливе обурення у багатьох економістів. Адже виходячи з його логіки, все покупки через накладений платіж опинилися поза законом.

Нагадаємо, "Укрпошта" планує з 1 січня 2020 року істотно підвищити тарифи на доставку друкованої продукції та послуги з оформлення передплати.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com