Монетизація субсидій в Україні стартувала успішно

Монетизація субсидій в Україні стартувала успішно - today.ua

З березня по травень 2019 року в Україні паралельно діють дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, згідно з якою кошти за надходять на рахунок в "Ощадбанку", і нова, в рамках якої субсидії будуть виплачуватися безпосередньо споживачам.

З 1 березня монетизовану субсидію отримують «старі» субсидіанти — кому вона була призначена до січня 2019 року. Таких людей близько 3,7 мільйона. Вони отримали допомогу живими грошима за лютий вже в березні, у квітні отримають за березень, в травні — за квітень. «Нові» субсидіанти 2019 року (їх близько 100 тисяч) отримають державну допомогу за старою схемою у вигляді взаємозаліку (обов'язковий платіж та безготівкова допомога). Такий порядок виплат збережеться до закінчення опалювального сезону – 1 травня. Практика показала, що монетизація субсидій - важлива і успішна реформа.

Андрій Коболєв, голова правління НАК “Нафтогаз України" повідомив, що вже в перший місяць плюси від монетизації субсидій стали очевидні як для держави, так і для кожного окремого одержувача. Тут і економія енергоресурсів, і можливість використовувати державну допомогу більш раціонально, заробляючи на економії. Надалі монетизована допомога може стати гарною підмогою для реалізації програм енергоефективності, утеплення будинків.

Домогосподарства завчасно отримали листи з роз'ясненням, як саме вони отримають субсидії.

Приємною несподіванкою для багатьох стала інформація, що при ощадливому споживанні комунальних послуг зекономлені гроші можна використовувати для своїх потреб.

“Я вже давно привчила своїх домочадців дуже економно витрачати тепло для обігріву житла. У цьому місяці ми отримали 3700 грн. субсидії, після всіх обов'язкових виплат 1000 грн. залишилася у нас. Я дуже задоволена", - повідомила Людмила з Тернополя, яка живе в будинку з індивідуальним опаленням.

Підприємства - постачальники послуг також задоволені результатами першого місяця реформи. Рівень платежів не знизився, а завдяки частковому погашенню рахунків залишками безготівкових субсидій у деяких регіонах сума платежів перевищила 100%.

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко повідомив, що монетизація субсидій на оплату житлово-комунальних послуг в Україні продовжиться і в наступному опалювальному сезоні.

Якщо одержувач монетизованої субсидії візьме гроші, але вчасно не розрахується за надані послуги і за станом на травень 2019 року надійде інформація про заборгованість понад 340 гривень, допомогу на новий період 2019-2020 рр. не буде призначено.

Підвищення цін на проїзд у Києві: Кличко зробив нову заяву
Мер Києва Віталій Кличко повідомив жителям і гостям столиці, що вартість проїзду у громадському електротранспорті, у зв'язку з підвищенням тарифів на ...
“Президент загубився“: Гонтарєва ошелешена заявою Зеленського про долар по 30 грн
Ідею президента Володимира Зеленського про штучну девальвацію гривні до 30 грн/дол. однією з перших розкритикувала екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарєв...
В Україні терміново закривають пляжі: що виявили у воді
В Україні мешканці п'яти міст можуть залишитись без улюблених місць відпочинку, там терміново закривають пляжі. Проби води на громадських пляжах показ...
Зеленський відреагував на смертельну ДТП під Києвом: водіям збільшать штрафи за нетверезе водіння
Президент Володимир Зеленський відреагував на смертельну ДТП, яка сталася на трасі під Києвом 12 липня. За словами глави держави, ця трагедія є страшн...
Європа не відкриє свої кордони для українців: у МЗС дали невтішний прогноз
Євросоюз 14 липня перегляне перелік країн, громадянам яких дозволений в'їзд у Європу під час карантину. В даний момент Україна знаходиться в “червоній...