Медреформа 2019 року: усі подробиці

Медична реформа в Україні тільки почалася й буде повністю втілена у 2020 році. Проте, вже у 2019 році на українців чекають зміни.

Медреформа 2019 року: усі подробиці  - today.ua
Фото: Сегодня

Безкоштовні пологи

Наприклад, пологи в нашій державі будуть безкоштовними. Не так, як сьогодні, коли на форумах можна знайти сотні обговорень, скільки коштує народити в тому чи іншому пологовому будинку, кому потрібно заплатити. А в реальності.

У Міністерстві охорони здоров'я пообіцяли, що за кожну породіллю Національна служба буде перераховувати в пологовий будинок гроші. Таким чином, держава покриє на 100% вартість пологів та ведення вагітності.

Реформа "швидкої"

Згідно з реформою існуватиме два види "швидкої":

  • екстрена допомога (потрібна термінова госпіталізація);
  • невідкладна допомога (загрози життю немає, але є загроза для здоров'я).

Для покращення роботи планують закупити новий транспорт, підвищити зарплату медикам, встановити GPS-трекери у каретах швидкої, аби диспетчери відправляли на виклик найближчу бригаду. З держбюджету виділять майже мільярд гривень.

"Безкоштовна діагностика"

На нову програму "Безкоштовна діагностика" з держбюджету 2019 року виділять два  млрд грн. Національна служба здоров'я заплатить за найнеобхідніші аналізи та обстеження. Але для цього буде необхідно мати направлення від сімейного лікаря.

Так само лише з направленням можна буде безкоштовно потрапити до спеціалізованого лікаря.

Направлення до лікарів зроблять електронними. Аби спеціаліст міг відразу побачити, з якої причини пацієнт прийшов до нього, без паперових довідок і направлень.

Електронні інструменти

У 2019 році в Україні планують скасувати паперові лікарняні і замінити їх електронними. Лікареві потрібно буде внести дані в спеціальну програму. Роботодавець відразу отримає інформацію про співробітника, який вийшов на лікарняний.

Замість паперових карток будуть електронні. Це допоможе лікарям швидше отримувати необхідну інформацію про стан пацієнта. Електронними також стануть лікарняні листи, рецепти за програмою "Доступні ліки".

Нагадаємо, Супрун запропонувала посилити фізичний захист медиків.

ПриватБанк не виплачує клієнтам обіцяні страховки на лікування
ПриватБанк активно оформляє своїм клієнтам страховки, однак, потім отримати компенсації українці не можуть. Один з клієнтів фінустанови поскаржився на...
Потап втрачає прихильників після кліпу Дорофеєвої і пісні з Бузовою
Український репер і продюсер Олексій Потапенко не на жарт розлютив шанувальників. Спочатку на Потапа обрушилися з критикою за те, що в новому кліпі На...
Потужна магнітна буря накриє Україну в грудні 2020
В останній місяць 2020 року магнітне поле Землі будуть стрясати кілька магнітних бур, одна з них виявиться особливо потужною. У які дні метеозалежним ...
В Україні на 600 гривень збільшили розмір допомоги по безробіттю
З 1 грудня в Україні підвищився прожитковий мінімум, а разом з ним виросли й інші соціальні виплати. Зокрема, максимально можливий розмір допомоги по ...
Настя Каменських розбурхала Мережу пікантними фото в панчохах і білизні
Українська співачка Настя Каменських, незважаючи на карантин, продовжує плідно працювати над новими піснями і кліпами. Днями артистка поділилася на св...