Корупція в “Укроборонпромі”: Порошенко ввів у дію рішення РНБО

1483
Корупція в "Укроборонпромі": Порошенко ввів у дію рішення РНБО - today.ua
Фото: dw.com

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони України “Про реформування оборонно-промислового комплексу і підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення”. Відповідний указ №79/2019 глава держави підписав у п’ятницю, 15 березня. У рішенні РНБО йдеться, що Кабмін у місячний термін зобов’язаний організувати аудит “Укроборонпрому”.

“Кабінет міністрів повинен організувати аудит ” Укроборонпрому” і підприємств-учасників цього концерну із залученням міжнародних експертів і за його результатами інформувати громадськість”, – йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Також рішення РНБО передбачає огляд оборонно-промислового комплексу України, залучення представників держав-партнерів до роботи наглядової ради “Укроборонпрому”, розробку законопроекту про внесення змін до Закону України “Про державне оборонне замовлення”, в якому повинно бути передбачено підвищення прозорості державних закупівель.

Крім цього, згідно з рішенням РНБО, повинні бути розроблені законопроекти про посилення відповідальності, в тому числі і кримінальної, за “невиконання або неналежне виконання” державного оборонного замовлення. Також підприємства “Укроборонпрому” повинні бути виключені зі списку компаній, які не можуть бути приватизовані, і включені до списку підприємств, які не можна приватизувати, але можна корпоратизувати.

Нагадаємо, 4 березня президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. Це сталося після того, як ім’я сина Олега Гладковського спливло під час журналістського розслідування за корупційними схемами в “Укроборонпромі”.

загрузка...