Кличко просить уряд дозволити послаблення карантину в Києві, незважаючи на недотримання одного з критеріїв

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до українського уряду з проханням дозволити послабити карантин у столиці, незважаючи на недотримання одного з критеріїв, необхідних для пом'якшення обмежувальних заходів. Відповідне прохання до уряду Кличко озвучив під час брифінгу сьогодні, 22 травня.

Кличко просить уряд дозволити послаблення карантину в Києві, незважаючи на недотримання одного з критеріїв - today.ua

Так, мер столиці повідомив, що для ослаблення карантину Київ не відповідає критеріям, визначеним Міністерством охорони здоров'я, однак він звернувся до Кабміну з проханням дозволити в поточній ситуації запустити роботу громадського транспорту з 23 травня і відкрити метро з 25 травня.

"З 23 травня столиця планувала почати наступний етап послаблення обмежень. Підкреслюю, з дотриманням всіх норм і регламентів. Сьогодні МОЗ заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям другого етапу ослаблення обмежень", - сказав Кличко.

Зокрема, одним з критеріїв визначається допустима норма хворих - 12 осіб за тиждень на 100 тис. населення. У Києві зараз цей показник складає 15 хворих на 100 тис. людей.

Тим не менше, за словами Кличка, за останні шість днів захворюваність в столиці була в межах визначеної урядом норми.

"Тому я звертаюся до уряду з наступним. Дозволити Києву розпочати другий етап послаблень. Але не всіх. А тих, які критично необхідні місту і бізнесу. Зокрема: відновити роботу наземного громадського транспорту і торгових закладів в 1000 квадратних метрів - з 23 травня. І не відкривати поки дитячі та спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня. Тому що в місті відбувається транспортний колапс", - заявив мер столиці.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві охорони здоров'я України повідомили, що майже половина регіонів виявились не готовими до другого етапу пом’якшень.