Кабмін ухвалив нове рішення щодо монетизації субсидій

Під час засідання Кабінету міністрів України було ухвалено рішення про те, що отримувачі монетизованої субсидії, які не заплатили за комунальні послуги, в подальшому не будуть отримувати "живі" гроші на руки.

Кабмін ухвалив нове рішення щодо монетизації субсидій - today.ua
Фото:Орбита

Як повідомляють українські ЗМІ, відповідної постанови поки ще немає на сайті Урядового порталу, але відомо, що Кабмін ухвалив її на засіданні 17 квітня.

За заявою отримувача субсидії, якщо він не має заборгованності, може бути застосована готівкова форма виплати: "живі" гроші на рахунок в банку.

Якщо ж пільговик матиме борги, він буде переведений на безготівкову форму виплати субсидії.

Кошти на рахунок субсидіанта не надходять, а переказуються на рахунок Мінсоцполітики в "Ощадбанку", а відтак — виконавцям комунальних послуг за їхніми "заявками" — реєстрами нарахувань.

Таким чином, пільговик "живих" грошей не бачить.

Зазначається, що проект не передбачає можливості вибору форми виплати пільг одразу - під час їх призначення.

"Субсидіанти, які не мають заборгованості за житлово-комунальні послуги до 1 травня, отримуватимуть монетизовану грошову допомогу. Боржники ж не зможуть скористатися правом на субсидію. Коли претендент на субсидії погасить борги, йому автоматично буде призначена субсидія у безготівковій формі", - повідомляють ЗМІ.

Нагадаємо, раніше Державна служба статистики України повідомила, що монетизація субсидій перетворилася в боргову яму - українці накопичили ще більше боргів за комуналку.

ДЖЕРЕЛОepravda.com.ua