“Індекс млинців“: в яку суму цього року українцям обійдеться Масляна

Мабуть, всім відомо про "індекс біг мака", за допомогою якого за кордоном зазвичай оцінюють рівень подорожчання продуктів у країні. В Україні тим часом пропонують власні варіації таких розрахунків - наприклад, "індекс олів'є" напередодні Нового року та "індекс млинців" напередодні Масляної.

“Індекс млинців“: в яку суму цього року українцям обійдеться Масляна - today.ua

Журналісти підрахували, скільки грошей українським господиням доведеться витратити на приготування млинців на Масляну в 2020 році.

Звичайно, кожна господиня готує страву за власним рецептом, але для обчислення "індексу млинця" можна відштовхнутись від такого простого рецепту: 1 літр молока, 4 яйця, 0,5 кг борошна, дві ложки олії, півтори ложки цукру і щіпка солі. З цих інгредієнтів можна приготувати близько 30 млинчиків.

У лютому 2020 року найдешевше молоко коштує близько 25 грн за 1 літр, 10 яєць - 27 грн, борошно - 20 грн, соняшникова олія - ​​34 грн за 1 літр, цукор - 13,2 грн за 1 кг, сіль - 8 грн.

Таким чином, в цьому році на 30 млинців доведеться витратити 47,5 грн.

За даними журналістів, це приблизно така ж сума, що і була в минулому році. Молоко і сіль рік тому коштували на 1 грн дешевше. Яйця цього року подешевшали на 14%. Борошно стало дорожчим на 7,7%. Таким чином, в 2019 році млинці коштували 46,5 грн.

Нагадаємо, напередодні Нового року в Україні підрахували вартість новорічного салату олів’є.