Грип в Україні: медики радять вакцинуватися

Автор: Міхєєнко Наталія

Як вже повідомляли Today.ua, в Україні було підтверджено перший випадок захворювання на грип.

Грип в Україні: медики радять вакцинуватися - today.ua

Головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка вважає, що найкращим методом профілактики проти грипу є вакцинація. Причому робити щеплення ніколи не пізно, оскільки сезон грипу може тривати до середини весни.

- Є захист специфічний, яки виробляє специфічний захист імунітету від грипу певних штамів, - це вакцинація, - каже Отто Стойка, - це захист від 4 штамів найбільш ймовірних, агресивних вірусів.

Правда, лікар зазначив, що щеплення не дає 100-відсоткового захисту організму від грипу, а зменшує ризик захворіти лише на 50-60 відсотків. Він також додав, що хворі на грип та ГРВІ більше страждають від ускладнень, ніж від самого грипу. Адже саме ускладнення викликають смерть.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Під час епідемії грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) зміцнити імунітет і запобігти захворювання можна за допомогою профілактики стресу, правильного харчування і загартування організму. В першу чергу, людині потрібно не виснажувати свою нервову систему, в достатній мірі відпочивати. Вживати в їжу слід продукти, які багаті вітамінами, причому не тільки коли приходить хвороба, а постійно, особливо у період епідемій. Цибулю і часник, на думку Стойки, вживати як елемент здорового харчування теж стоїть на регулярній основі, під час же епідемії панацеєю ці продукти не стануть.

- Багаті вітаміном С цитрусові слід вживати помірно, так як кислота, особливо у дітей, може бути подразником слизової оболонки, - продовжує лікар. - В цілому ж і яблука, і зелень містять багато цього вітаміну.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом заввідділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМН України Алла Мироненко попередила, що нинішній сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції стане найвищим з 2015-2016 років.

Раніше виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун дала "практичні" поради, що робити при перших симптомах грипу.