Голова “Нафтогазу“ назвав головний ризик “Північного потоку-2“

Автор: Міхєєнко Наталія

Головний ризик російського газопроводу "Північний потік-2" полягає в тому, що Україна досі не запропонувала якісну альтернативу проекту.

Голова “Нафтогазу“ назвав головний ризик “Північного потоку-2“ - today.ua
Фото: 2000.ua

Про це голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив в ефірі "5-го каналу".

"У грудні цього і на початку наступного року буде чергова спроба "Газпрому" запустити велике будівництво... Наш головний ризик в тому, що ми досі не запропонували якісну альтернативу. Те, про що "Нафтогаз", я, ми постійно говоримо. Нам треба бути прагматичними партнерами. Це партнерство в галузі управління української ГТС, що має передбачати, в тому числі, залучення партнера на умовах, не гірших, ніж пропонує "Газпром" в "Північному потоці-2". Там "Газпром" пропонує 50 процентів", - сказав голова "Нафтогазу".

Коболєв також пояснив, що "нам треба розуміти, що з того боку - прагматичні люди. І ми можемо дуже довго говорити про НАТО і військову загрозу, це все правильно і це треба робити, але нам треба зробити свою домашню роботу. А вона дуже проста. Нам треба вийти і сказати публічно, за якими критеріями ми, як українська держава, що володіє ГТС, будемо оцінювати цих партнерів. Тому що прагматичні люди не можуть брати участь в конкурсі, в якому правила гри незрозумілі. Так ніхто не робить. Скажіть критерії, і ми побачимо, чи є зацікавленість партнерів. Після цього можна бути робити таку пропозицію. І коли з'явиться цей європейський або американський партнер, нам буде набагато простіше відстоювати нашу позицію в Європі. Тому що поки це фактично голос України і ще іноді голос США, які в дійсності є головним фактором впливу на це питання. Якби не їхня позиція, я думаю, будівництво вже б почали. і знову ж таки, від нас цього чекають, чекають давно і це треба зробити. Без цього, я боюся, ми не будемо успішними".

Популярні зараз

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Газопровід "Північний потік-2" планують провести по Балтійському морю, з'єднавши постачальників в Росії із споживачами в Європі. Його протяжність складе більше 1,2 тис. км. Передбачається, що пропускна здатність "Північного потоку-2" складе 55 млрд кубометрів газу в рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро.

На запитання ведучої про те, що станеться, якщо Україна не наважиться на прагматичну пропозицію європейських партнерів, а Росія побудує "Північний потік-2", Коболєв сказав: "Не буде транзиту. Нуль транзиту".