Філарет поскаржився російським пропагандистам на ПЦУ, Томос і Епіфанія

Філарет поскаржився російським пропагандистам на ПЦУ, Томос і Епіфанія - today.ua
Фото: fb/PatriarchPhilaret
Loading...

Патріарх Філарет дав інтерв’ю журналістці пропагандистського російського телеканалу “Росія-24” Ганні Афанасьєвій. У ньому вже традиційно для себе він розкритикував Томос та діяльність Православної церкви України, а репортаж назвали “Нічого святого”.

У розмові з пропагандистською журналісткою Філарет розповів про свої претензії до Томоса і висловив незгоду з назвою нової церкви.

Також він поскаржився російській журналістці на главу ПЦУ. Він заявив, що і Епіфаній, і п’ятий президент України Петро Порошенко його “обдурили”.

“Якби було поставлено питання про те, що я відстороняюся від управління церквою, я б на такі умови не пішов”, – стверджує Філарет.

Філерт також переконує, що в наданому Православній церкві України Томосі було написано “зовсім не те, чого очікували”. Не подобається патріарху і назва ПЦУ – він стверджує, що вона “не є незалежною”. За його словами, назва мала бути “Українська православна церква”.

“Ця церква має право служити тільки на території України. За територію України Європа, Америка, Канада, ця ж Росія, Австралія – це належить Константинопольському патріарху”, – заявляє він.

Патріарх також відповів на запитання журналістки “Росії 24” про те, чому не він очолив ПЦУ.

“Вони знають мене 50 років. Коли я ще представляв Російську православну церкву в Шамбезі. Знають мою позицію і мою твердість. Тому не хотіли мати зі мною справи, знаючи, що задумують такий Томос”, – зазначив Філарет.

Він вкотре нагадав, що мав нібито “керувати ПЦУ в Україні, а митрополит Епіфаній – представляти її за кордоном”. Філарет також назвав ударом у спину рішення ПЦУ про позбавлення права керувати Київською єпархією після того, як він скликав так званий собор щодо відновлення УПЦ КП.

Нагадаємо, раніше ПЦУ відібрала у Філарета всі повноваження і підпорядкувала собі храми Київського патріархату.

Рожевий блонд і червоне дерево: названі найпопулярніші кольори волосся 2020
У новому 2020 році Білого Металевого Щура наймоднішими відтінками волосся стануть червоне дерево, рожевий і платиновий блонд і колд-брю. Серед технік фарбування в тренді будуть...
Настя Івлєєва розповіла про пластичну операцію: навіщо ведуча збільшила губи
Настя Івлєєва – одна з обговорюваних персон в російському шоу-бізнесі. Не встигли вщухнути пристрасті з приводу її розставання з Елджеєм, як нещодавно пішли плітки про...
Обшуки у квартирі Антіна Мухарського: спливли важливі подробиці
У п’ятницю, 13 грудня, у квартирі українського скандального шоумена, музиканта і волонтера Антіна Мухарського відбувся обшук. Під час обшуку, який тривав п’ять годин з’ясувалося, що...
Як залучити гроші у новорічну ніч: езотерик дав три важливих поради
Напередодні Нового року всі загадують заповітні бажання, одним з яких для багатьох є фінансове благополуччя в родині. Існує безліч обрядів, як залучити гроші в будинок....