Фейковий “українець” розповів про свою участь у російській пропаганді на замовлення “Першого каналу”

278
Фейковий "українець" розповів про свою участь у російській пропаганді на замовлення "Першого каналу" - today.ua

Викрито черговий фейк на російському телебаченні – з’ясувалося, що “жебрака українця Чубенко”, який брав нібито участь у Революції Гідності, зіграв житель Мінська Віталій Юрченко. Про це повідомив блогер Ілля Варламов.

Зазначається, що Віталій Юрченко сам зв’язався з редакцією “Нашої Ниви”, щоб розповісти свою історію. Він не раз повторив, що йому соромно за цю ситуацію. За словами фейкового українця, він працював аналітиком у білоруській компанії, що виступає посередником між телеканалами та операторами по всьому світу. Коли прийшло замовлення від пропагандистів “Першого каналу” зняти сім’ю або людину в Кривому Розі в Україні, яка б могла поскаржитись на відсутність газу і високі тарифи на опалення, таку людину знайшли і відзняли матеріал. Потім, за словами Юрченка, з’ясувалося, що в матеріалі з Кривого Рогу був поганий звук, через що його було не можна відправляти замовнику.

“Ухвалили абсолютно неправильне рішення перезняти сюжет з текстом, озвученим у Кривому Розі. Я не знаю, чи підписали ім’я саме тієї людини… Мені запропонували знятися як герою, оскільки я нещодавно туди влаштувався, мовляв, новий працівник. Я сумнівався, але поїхав зніматися. Я побоявся відмовити, хоча весь час сумнівався. Після того як вже зняли матеріал, я деякий час походив, потім попросив нічого не відправляти в Москву. А мені сказали на це, що матеріал вже вислали”, – розповів Юрченко.

За його словами, в день ефіру троє знайомих білоруса написалийому , що переглянули сюжет.

“Мені якось вдалося їм все пояснити, хоча і довелося почути масу неприємних слів про себе”, – зазначив Юрченко.

Хлопець запевняє, що грошей за цей ролик він не отримував.

“Грошей за цей ролик я не отримував. Просто всередині компанії попросили допомогти, а про наслідки в той момент не подумав. Я не знаходжу собі місця. Хочу попросити вибачення у всіх, хто це бачив і не бачив, якщо за таке взагалі можна вибачитися”, – сказав Юрченко.

Він також додав, що після виходу матеріалу Варламова йому стали писати в соціальних мережах з погрозами.

“В конфлікті України та Росії я не займаю нічиєї позиції. Це інформаційна війна і мені соромно, що став її частиною”, – підсумував “герой” пропагандистського сюжету.

Псевдоукраїнець з’являється на 08.32 хвилині випуску.

Нагадаємо, у Держдепартаменті США було виділено $40 млн доларів на боротьбу з пропагандою Російської Федерації.

загрузка...