Долар та євро дорожчають: українцям озвучили прогноз на найближчий рік

Долар та євро дорожчають: українцям озвучили прогноз на найближчий рік - today.ua
Loading...

Долар в Україні протягом найближчих 12 місяців коштуватиме 27-28 гривень. Такий прогноз надали топ-менеджери компаній, щоквартальне опитування яких традиційно проводить Нацбанк.

За словами представників українського бізнесу, тривале збереження сприятливої ситуації на валютному ринку зумовлює подальше поліпшення девальваційних очікувань. Більшість опитаних вважає, що курс долара протягом найближчого року становитиме 27,96 грн. Водночас майже третина компаній – 32,3% – більш оптимістична й очікує, що курс не перевищить 27,00 грн за долар.

Бізнес поліпшив очікування щодо зростання економіки та уповільнення інфляції. Загалом, рівень ділової активності підприємств залишається високим: індекс ділових очікувань на наступні 12 місяців становить 115,3%. Значення індексу більше 100 означає перевагу в суспільстві позитивних економічних настроїв.

Загалом, бізнес прогнозує інфляцію через 12 місяців на рівні 6,9% (у другому кварталі прогнозували 7,7%, а в першому – 9%).

Керівники компаній вважають, що обсяги виробництва в Україні зростатимуть. Лише 9,1% підприємців очікують зниження обсягів виробництва.

Кожна шоста компанія прогнозує збільшення кількості працівників на їхніх підприємствах. Водночас 64,1% підприємств планує підвищувати зарплати своїм працівникам упродовж наступних 12 місяців.

У четвер, 17 жовтня, Нацбанк встановив курс долара на рівні 24,83 грн. Євро здорожчало на 10 копійок і становитиме 27,38 грн.

Раніше повідомлялося, що у жовтні курс долара в Україні може побити черговий рекорд, наблизившись до позначки в 24 грн/дол.

Київстар дарує безлімітне користування соцмережами
Київстар повідомив приємну новину, що з 15 листопада 2019 року збільшує кількість послуг у тарифі "Київстар Родина" без зміни вартості. На офіційному сайті мобільного оператора...
Могилевська засвітила пишний бюст: “Подивіться, яке тіло!”
Наталія Могилевська останнім часом почала проявляти себе набагато активніше. І це українській співачці вдається просто чудово. Фанати зірки не встигли відійти від її шикарного виступу...
Скрізь паскудить: Оля Полякова поскаржилася на подарунок молодшої дочки, краще б захотіла останній iPhone
Оля Полякова розповіла про поповнення в їх великому сімействі і поскаржилася на те, що їй дуже важко справлятися з двома вихованцями. Як виявилось, її молодша...
ТОП-5 найбільш агресивних порід собак
Собаки по праву вважаються найкращими друзями людини, проте багато з них не настільки доброзичливі, як здається на перший погляд. Будь-яка собака може вкусити, навіть та,...