Долар та євро дорожчають: українцям озвучили прогноз на найближчий рік

Долар в Україні протягом найближчих 12 місяців коштуватиме 27-28 гривень. Такий прогноз надали топ-менеджери компаній, щоквартальне опитування яких традиційно проводить Нацбанк.

Долар та євро дорожчають: українцям озвучили прогноз на найближчий рік - today.ua

За словами представників українського бізнесу, тривале збереження сприятливої ситуації на валютному ринку зумовлює подальше поліпшення девальваційних очікувань. Більшість опитаних вважає, що курс долара протягом найближчого року становитиме 27,96 грн. Водночас майже третина компаній - 32,3% - більш оптимістична й очікує, що курс не перевищить 27,00 грн за долар.

Бізнес поліпшив очікування щодо зростання економіки та уповільнення інфляції. Загалом, рівень ділової активності підприємств залишається високим: індекс ділових очікувань на наступні 12 місяців становить 115,3%. Значення індексу більше 100 означає перевагу в суспільстві позитивних економічних настроїв.

Загалом, бізнес прогнозує інфляцію через 12 місяців на рівні 6,9% (у другому кварталі прогнозували 7,7%, а в першому – 9%).

Керівники компаній вважають, що обсяги виробництва в Україні зростатимуть. Лише 9,1% підприємців очікують зниження обсягів виробництва.

Кожна шоста компанія прогнозує збільшення кількості працівників на їхніх підприємствах. Водночас 64,1% підприємств планує підвищувати зарплати своїм працівникам упродовж наступних 12 місяців.

У четвер, 17 жовтня, Нацбанк встановив курс долара на рівні 24,83 грн. Євро здорожчало на 10 копійок і становитиме 27,38 грн.

Раніше повідомлялося, що у жовтні курс долара в Україні може побити черговий рекорд, наблизившись до позначки в 24 грн/дол.

У наступному році українців чекає багато етапів підвищення пенсій: Мінсоцполтіки порадувало графіком
Наступний, 2021, рік буде багатим на підвищення пенсій як усім пенсіонерам, так і різним віковим категоріям українських одержувачів соціальних виплат....
Долар знову подорожчав: валюта піднялася до максимуму з початку минулого року
Нацбанк, як і обіцяв, відпустив долар у вільне плавання і валюта на початку нового тижня піднялася до максимуму з початку 2020 року. Станом на понеділ...
ПриватБанк списує гроші з карток клієнтів, але не видає кошти: українці б'ють на сполох
ПриватБанк потрапив в черговий скандал зі списанням коштів з рахунків клієнтів. Інцидент стався в одному з банкоматів у Дніпрі. Клієнта фінустанови хо...
У кого з пенсіонерів можуть забрати 50% виплат: в ПФУ пояснили
В українських пенсіонерів, які і так отримують мізерні виплати, можуть ще відраховувати до 50% з пенсії. Про це повідомили у Пенсійному фонді з роз'яс...
Курс долара в жовтні: експерти радять переводити заощадження в американську валюту
В останніх числах вересня і першій половині жовтня українцям не варто чекати зміцнення національної валюти і здешевлення долара. Для цього немає ніяки...