Через «Північний потік-2» буде припинено постачання газу українським маршрутом

7
Через «Північний потік-2» буде припинено постачання газу українським маршрутом - today.ua

Україна почне поступову боротьбу з будівництвом газопроводу «Північний потік-2», адже існує висока імовірність того, що, незважаючи на гарантії, Росія перестане постачати газ через Україну.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час спілкування з журналістами у середу, 22 серпня.

«Якщо це («Північний потік-2» – ред.) політичний проект – це одна справа. А якщо це економічний проект – то це інша справа. Всі прекрасно розуміють, що це чиста політика. І якщо цей проект колись теоретично буде побудований – я прямо це сказав і Єврокомісії і Німеччині, – то обов’язково Росія припинить постачання через український маршрут, якими б не були гарантії», – сказав Клімкін.

Він додає, що причини для цього можуть знайтись різноманітні: від маніпуляцій, на кшталт газових воєн, до терористичих атак.

«Тому тут довіри немає, і ми будемо послідовно проти цього боротися», – сказав Клімкін.

Говорячи про це, він додав, що перший етап переговорів щодо майбутнього українського транзиту після 2019 року між Єврокомісією і російською стороною був дуже складним.

«Ми кажемо, що все має бути дуже просто: на нашу ГТС і взагалі на Україну мають бути розповсюджені європейські правила – ми цього хочемо і ми це просуваємо», – акцентував Клімкін.

За його словами, незрозуміло, чому «навіть теоретичний «Північний потік-2» має працювати поза європейськими енергетичними правилами».

Нагадаємо, що компанії, які будують «Північний потік-2», можуть отримати санкції від США.

загрузка...