Борги за електроенергію в Україні б‘ють рекорди

676
Борги за електроенергію в Україні б‘ють рекорди - today.ua

Заборгованість за електроенергію в Україні в кінці 2018 року склала рекордні 33,6 млрд грн (з ПДВ), що на 16% (4,7 млрд грн) більше, ніж на початку того ж року. Про це повідомила глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Оксана Кривенко у Facebook.

За словами експерта, у 2018 році українці спожили електроенергії на 195,1 млрд грн. Найвищий рівень розрахунку за спожиту електричну енергію спостерігається у споживачів ДТЕК “Дніпровські електромережі”.

На даний час, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) є постійно діючим незалежним державним органом, який моніторить та контролює діяльність суб’єктів господарювання у сферах енергетики. Проте з 1 липня 2019 року в Україні буде запущена нова модель функціонування ринку електроенергії – регулювати вартість електроенергії буде не НКРЕКП, а ринок і ситуація на енергетичній біржі. Очікується, що тарифи для населення у 2019 році зростуть на 28%.

Нагадаємо, у лютому українці почали отримувати платіжки від нових постачальників електроенергії. Оплачувати послуги електроенергії через сайт постачальника відтепер можна без комісії.

Як повідомлялося, в Україні знизили ціни на електроенергію для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків до рівня стандартних тарифів для населення.

загрузка...