Аваков розповів про свою місію на майбутніх президентських виборах

1703
Аваков розповів про свою місію на майбутніх президентських виборах - today.ua

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розповів, яку роль виконуватиме на майбутніх президентських виборах.

Виступаючи перед журналістами, Аваков заявив, що «його основна місія і функція полягають у тому, аби усі кандидати у президенти отримали рівні права”.

«Ми напрацювали інструментарій, як реагувати на порушення і забезпечити прозорість на виборах. Перш за все, ці функції покладені на Національну поліцію України. Коли ми будемо виявляти якісь порушення у виборчому процесі, то будемо озвучувати їх публічно. Щоб український народ був у курсі всіх подій і щоб у жодного кандидата не було спокуси зайняти найвищий пост у державі через підкуп і порушення», – додав голова МВС.

Він наголосив, що особливі ризики вбачає в купівлі голосів, адже спроби розгорнути систему масштабного підкупу виборців фіксувалися неодноразово.

“Ми уважно стежимо за цією ситуацією. Якщо це перейде у фазу скоєння злочину, то поліція обов’язково втрутиться… На даний момент уже зареєстровано дев’ять кримінальних проваджень, зокрема провадження, коли передвиборча кампанія фінансується не з виборчого фонду, напад на кандидатів та інші», – сказав міністр.

За даними Національної поліції України, за час проведення президентської кампанії до поліції було подано 357 заяв, відкрито вісім кримінальних проваджень, і складено 73 адміністративні протоколи, зокрема через хуліганство, підкуп виборців, перешкоджання журналістській діяльності, зловживання службовим становищем і перевищення влади. Одне з найпоширеніших порушень – ведення кампанії за відсутності виборчого фонду.

Раніше Арсен Аваков попереджав про загрозу хакерських атак на сервера Центральної виборчої комісії.

Як повідомлялося, Росія додатково виділила своїм спецслужбам 350 мільйонів доларів для реалізації підривної діяльності на виборах в Україні у 2019 році.

загрузка...