Аборт по-сусідству: із Польщі жінки масово їдуть переривати вагітність в Україну

Громадянки Польщі масово збираються в Україну робити аборти. Жорстке, аж до недолугості, польське законодавство поставило тисячі громадянок своєї країни перед необхідністю шукати шляхів виходу із ситуації.

Аборт по-сусідству: із Польщі жінки масово їдуть переривати вагітність в Україну - today.ua

Нагадаємо, 22 жовтня Конституційний трибунал Польщі визнав протизаконним переривання вагітності  через патологію плоду. Іншими словами, жінки у Польщі тепер будь-що мають народжувати дитину. Навіть якщо медики визнали, що плід розвивається неправильно, і малюк може народитися с численними патологіями. Треба сказати, що в Польщі вже кілька років заборонені аборти, але така "ніша" для переривання небажаної вагітності ще існувала. Проте зараз і вона зачинилася.

Законодавство щодо абортів у Польщі, мабуть, найжорсткіше серед усіх країн Євросоюзу. Так склалося, перш за все, тому, що в житті країни присутня дуже потужна релігійна домінанта, яка багато в чому визначає спосіб життя  і мораль суспільства. Та попри це,  більшість польських жінок почувається європейками, і для них неприйнятна диктатура клерикалів у питаннях планування сім'ї.

Аборт по-сусідству: із Польщі жінки масово їдуть переривати вагітність в Україну

Отже з моменту ухвалення скандального рішення Конституційного суду в Польщі не вщухають масові протести. Причому протестують не лише жінки, але й чоловіки, які вбачають у такому рішенні суду наступ на базові свободи людини.

Водночас польські жінки вже почали шукати для себе шляхів вирішення проблеми. І тут для багатьох із них порятунком стала Україна, в якій аборти не заборонені. ВВС пише, що кількість пошукових запитів в Google з Польщі щодо абортів в Україні зросла відразу після рішення Конституційного суду.

Втім, полячки й раніше приїздили в Україну, щоб зробити аборт. Адже не в усіх були медичні покази щодо переривання вагітності, а отже, в себе на батьківщині вони вже кілька років не мають змоги її перервати.

"Якщо у Польщі таки заборонять аборти, в Україні зросте медичний туризм. Жінки приїжджатимуть до нас, адже перервати вагітність іноземній громадянці можна навіть у державній українській клініці. Платиш гроші в касу - і робиш", - каже лікарка-гінеколог Тетяна Грушецька.

Причому польки віддають перевагу саме "медичному туризму" в Україну, бо у нас цю процедуру роблять на нормальному рівні і водночас дешево. Тобто, у нас це вигідніше робити, ніж, приміром, в інших польських сусідів – німців.

Нагадаємо, бунти в Польщі переросли в такий собі Майдан і стали загрожувати навіть центральній владі. Через це президент Польщі Анджей Дуда був змушений прокоментувати рішення суду. Польський гарант заявив, що аборт при наявності медичних показів ніхто не заборонятиме. Але кажуть, ще до набрання законом чинності в деяких польських клініках уже стали відмовляти жінкам в перериванні вагітності.