10:09
05 квітня
2026

Рейтинг Путіна стрімко валиться: в ISW розкрили, що спричинило невдоволення росіян

Рейтинг Путіна стрімко валиться: в ISW розкрили, що спричинило невдоволення росіян - today.ua
1550
Владислав Балагурчик
Редактор стрічки новин today.ua

У Росії загострюється внутрішнє невдоволення через нову хвилю обмежень у цифровому просторі. За даними Фонду громадської думки, рівень довіри до кремлівського диктатора Володимира Путіна за останні тижні знизився з 76% до 71%. 

Аналітики ISW зазначають, що тенденція до падіння показників простежується від початку лютого 2026 року - періоду, коли влада почала готуватися до масштабного обмеження доступу до Telegram.

Зростання критики серед пропагандистів і мілблогерів

Опозиційні російські медіа повідомляють, що невдоволення проявляється не лише серед пересічних громадян. Претензії до цензурних рішень висловлюють навіть прокремлівські журналісти та військові блогери. Вони заявляють, що блокування Telegram ускладнює роботу військових каналів зв’язку та відволікає ресурси в умовах економічних проблем.

ISW підкреслює, що російські чиновники намагаються стримати негативну реакцію в інформаційному просторі, однак опір з боку ультранаціоналістичних спільнот свідчить про відсутність продуманої стратегії.

VPN, технічні збої та видалені повідомлення

Засновник Telegram Павло Дуров заявив, що попри обмеження близько 65 мільйонів росіян щодня обходять блокування через VPN. Він також пов’язав спроби блокування з масштабними збоями в роботі банківських сервісів 3 квітня.

Деякі російські джерела повідомляли, що проблеми могли виникнути через блокування IP-адрес, які використовували фінансові установи. Згодом ці повідомлення були видалені, ймовірно, на вимогу Роскомнадзору.

Наслідки посилення контролю

Аналітики ISW роблять висновок, що спроби Кремля посилити контроль над інформаційним простором не дали очікуваного результату. Натомість вони спричинили хвилю критики та створили нові ризики - як для суспільних настроїв, так і для роботи ключових інфраструктур.

Нагадаємо, Кремль фактично побудував у РФ цифрову диктатуру. З 1 квітня російські спецслужби отримали доступ до баз даних цифрових сервісів у позасудовому порядку.