Польща готується до нового етапу в своїй історії. Вже зовсім скоро обраний президент Кароль Навроцький офіційно приступить до виконання обов’язків, що може вплинути на політику країни та її роль у регіоні.
Про це повідомили у канцелярії парламенту Польщі.
Так, стало відомо, що інавгурація президента Польщі Кароля Навроцького, який переміг у другому турі виборів, відбудеться 6 серпня. Саме в цей день він складе присягу під час засідання Національних зборів у залі засідань Сейму.
Так, 7 серпня маршалок нижньої палати польського парламенту Шимон Головня підписав постанову про скликання 6 серпня Національних зборів (спільного засідання Сейму і Сенату РП - ред. ) для складання присяги новообраним президентом Польщі Каролем Навроцьким.
Початок засідання запланований на 10:00.
Інавгурація стане офіційним стартом президентської каденції Навроцького, що може відкрити для Польщі новий політичний етап.
❗️Marszałek Sejmu @szymon_holownia podpisał postanowienie ws. zwołania Zgromadzenia Narodowego w celu złożenia przysięgi przez nowo wybranego Prezydenta RP.
— Sejm RP🇵🇱 (@KancelariaSejmu) July 7, 2025
Zgromadzenie Narodowe odbędzie się w sali posiedzeń Sejmu 6 sierpnia br. o godz. 10.00. pic.twitter.com/AOe7ZMABJC
Президентські вибори у Польщі
Зазначимо, що на виборах президента Польщі переміг кандидат від партії "Право і справедливість" Кароль Навроцький. Він набрав 50,89% голосів. Його опонент - представник "Громадянської платформи" Рафал Тшасковський - набрав 49,11% голосів.
Позиція Кароля Навроцького щодо України
Зазначимо, що новообраний президент Польщі Кароль Навроцький вважає Росію "постімперською, неокомуністичною державою, яку очолює воєнний злочинець Володимир Путін". Саме тому він визнає стратегічну важливість підтримки нашої країни у боротьбі з агресією РФ.
- Летальний удар по полігону під час проведення виставки озброєння: інформація про місце і час проведення заходу була у вільному доступі
- Переломний момент: Зеленський відверто розповів, що сталось у його відносинах з Трампом
- Україна вдарила ракетами Фламінго по Росії: уражено стратегічний для армії РФ завод (відео)
Разом з тим, Навроцький заперечує проти вступу України до Євросоюзу. А ще Навроцький вважає, що не варто Україну брати до НАТО. На його думку, вступ України до військово-політичного блоку означатиме, що "весь Північноатлантичний альянс постійно перебуватиме у стані війни з РФ".
Нагадаємо, Лавров хоче разом з Будапештом "захищати меншини" в Україні.