З 2019 року всім українцям доведеться оплачувати електроенергію по-новому

8063
З 2019 року всім українцям доведеться оплачувати електроенергію по-новому - today.ua
Фото: iPress.ua

З 1 січня 2019 року в Україні запрацює так званий ринок електроенергії, який передбачає, що тарифи на світло відправляться у “вільне” плавання.

– З 2019 року всі енергопостачальні компанії зобов’язані відокремити свою діяльність з розподілу електроенергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства (обленерго), в тому числі і шляхом створення електропостачальника, – заявив глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) Оксана Кривенко.

Це говорить про те, що тепер замість одного договору з постачальником електричної енергії, їх буде два. І, відповідно, тариф буде розділено теж на дві частини.

– Передбачається поділ не тільки договорів, але і самих юридичних осіб, тобто компаній. Це зроблено для того, щоб з’явилася конкуренція серед постачальників. Тепер буде договір загальнодомовий, на підведення електроенергії до будинку і розведення по квартирах, а ще будуть укладені індивідуальні договори з постачальниками електроенергії, – повідомив керівник аналітичного центру “Інпол” Сергій Биков.

Українців попередили, що нова модель функціонування ринку електроенергії буде запущена в Україні з 1 липня 2019 року.

Ця реформа передбачає, що НКРЕКУ більше не буде займатися процесом регулювання цін у сфері електроенергетики.

Крім того, населення буде прирівняне до другого класу промислових споживачів і позбудеться перехресного субсидування, коли бізнес і індустрія переплачують за громадян, стримуючи для них зростання тарифів.

Таким чином, за задумом авторів реформи, регулювати вартість електроенергії буде ринок і ситуація на енергетичній біржі. У зв’язку з цим фахівці стверджують, що після повноцінного запуску нової моделі ринку електроенергії неминуче станеться збільшення тарифів для населення.

– За нашими розрахунками, тарифи для населення у 2019 році зростуть на 28%, з нинішніх 1,4 грн (в середньому) за кіловат-годину до 1,78 грн за кіловат-годину. А в 2020 році ціна електроенергії для населення зросте ще на 84%. При цьому для промислових споживачів тарифи виростуть в 2019 році на 45%, з 1,8 грн за кіловат-годину до 2,6 грн за кіловат-годину. Однак у 2020 році ціни для промисловості можуть знизитися на 5%, чому сприятиме скасування дотаційних сертифікатів, – заявив експерт програми “Енергетика” аналітичного центру “Український інститут майбутнього” Андріан Прокіп.

Нагадаємо, українцям з 1 січня 2019 року підвищать тарифи на опалення.

загрузка...