Вчені виявили новий штам коронавіруса: в 10 разів заразніше звичайного

Коронавірус продовжує мутувати по світу і все частіше з'являються спалахи схожих захворювань з подібними симптомами. В Індонезії нещодавно зафіксували спалах коронавіруса, викликаний новим штамом, який заразніше звичайного у 10 разів.

Вчені виявили новий штам коронавіруса: в 10 разів заразніше звичайного - today.ua

Вчені вже б'ють на сполох, однак зазначають, що смертність від D614G на порядок нижче, ніж від звичайного штаму.

Лікар-епідеміолог з Університету Індонезії Сяхрізал Шаріф попередив, що до кінця року кількість хворих в країні може вирости до 500 тисяч. Ситуація серйозна, і не відомо, чи залишиться вірус жити локально, або переміститься і в інші регіони.

Медики не заперечують, що реальне число заражених може бути на порядок вище заявленого. У свою чергу, президент Міжнародного товариства інфекційних захворювань в США Пол Тамбов заявив, що більшість вірусів, як правило, стають менш небезпечними в міру мутації.

"Може бути, добре мати більш заразний, але менш смертоносний вірус. В інтересах вірусу заразити більше людей, але не вбити їх, тому що вірус залежить від господаря як джерела їжі та притулку", - пояснив Тамбов.

На сьогоднішній день в світі виявлено понад 150 мутацій коронавіруса. Серед них є як менш агресивні, так і більш. Більшість мутацій були виявлені останнім часом, тому говорити про спад епідемії ще дуже рано. Деякі люди заражаються навіть повторно, що говорить про стихійний і не до кінця вивчений характер коронавіруса.

Раніше повідомлялося, що зірка студії "Квартал 95" Олена Кравець перемогла коронавірус.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua