В Україні підвищиться прожитковий мінімум: названа дата

4482
В Україні підвищиться прожитковий мінімум: названа дата - today.ua

В Україні з 1 липня очікується підвищення прожиткового мінімуму з 1853 до 1963 грн. У зв’язку з цим піднімуться пенсії, податки і штрафи для українців.

Близько двох мільйонів громадян в Україні отримують мінімальну пенсію. З 1 липня замість 1497 грн вони будуть отримувати як мінімум 1564 грн. Також збільшиться прожитковий мінімум для дітей (залежно від віку). Наприклад, мінімум на дитину до 6 років збільшиться з 1626 до 1699 грн.

Що стосується податків, то до 1 липня показник ПМ для працездатного населення становить 1853 грн, а ставка – 185,3 грн. Після першого липня прожитковий мінімум становитиме 1963 грн, а ставка – 196,3 грн.

Від прожиткового мінімуму залежить розмір податкової соціальної пільги. За законом, українець, який отримує не більше прожиткового мінімуму для працездатної особи, має право сплачувати тільки частину податків. Так, дохід, з якого сплачується внесок, зменшується як мінімум на 50% прожиткового мінімуму.

Українці, які приховали від податкової трансфертне ціноутворення (збут товарів або послуг взаємозалежними особами по внутрішньофірмовим, відмінним від ринкових цінам), ризикують заплатити штраф у розмірі 300 прожиткових мінімумів. На даний момент це більше 459 тис. грн. Однак, варто зазначити, що розмір штрафів рахують, виходячи з розміру прожиткового мінімуму станом на початок року, тому суми збільшаться із запізненням майже на півроку.

Згідно з державним бюджетом України на 2019 рік, прожитковий мінімум цього року має підвищитися двічі – з 1 липня — до 1936 грн, а з 1 грудня — до 2027 грн. Також бюджет передбачає фінансування субсидій у розмірі 55,095 млрд гривень. За однією з програм Міністерству соціальної політики виділяється 20 млрд грн на надання пільг та субсидій “живими грошима”.

Раніше в Пенсійному фонді України назвали терміни підвищення пенсій для українців. Пенсіонери мають право змінити вид пенсійних виплат, і таким чином збільшити свій дохід. Для того, щоб з’ясувати доцільність переходу з одного виду пенсії на інший, необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України (ПФУ).

загрузка...