Тимчасово відсторонений: Додон більше не президент Молдови

162
Тимчасово відсторонений: Додон більше не президент Молдови - today.ua
Фото: РБК-Україна

Конституційний суд Молдови в четвертий раз тимчасово відсторонив Президента країни Ігоря Додона з посади. Запит на відставку керівника держави подали депутати від Демократичної партії. Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на noi.md.

Приводом в черговий раз прийняти таке рішення стала відмова Додона повторно затвердити кандидатури Сільвії Раду і Миколи Чубука на посади міністрів охорони здоров’я і сільського господарства. Після такого рішення Президента суд виніс постанову підписати укази про призначення нових міністрів – прем’єр-міністру Павлу Філіпу або голові парламенту Андріану Канду.

Відомо, що Ігор Додон і раніше відмовлявся підписувати укази про призначення цих двох кандидатів на посаду міністрів. Він вважає, що Сільвія Раду не має необхідної професійної підготовки і досвіду для призначення на посаду міністра охорони здоров’я, праці та соціального захисту. Умови для всіх кандидатів на будь-яку державну посаду однакові, і Додон вважає, що кандидати в обов’язковому порядку повинні відповідати мінімальним вимогам.

Микола Чубука, висунутий на пост міністра сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища, на думку Президента, не відповідає критеріям непідкупності для цієї посади.

“Своїм рішенням тимчасово усунути з посади Президента Республіки Молдова, легітимно обраного прямим голосуванням громадян, Конституційний суд допустив подвійне беззаконня: звів нанівець мою спробу зупинити серйозне порушення законодавства і дозволив, щоб таке порушення було вчинене так званим виконуючим обов’язки президента”, – прокоментував Президент рішення Конституційного суду на своїй сторінці в Facebook.

Таким чином, Президент ставить під сумнів професіоналізм суддів, які допускають призначення на державні посади запропонованих кандидатів.

Нагадуємо, 5 січня 2018 року Ігоря Додона відсторонили від посади у зв’язку з його відмовою підписати закон про боротьбу з російською пропагандою. Додон вважає це документ антиросійським.

Раніше повідомлялося, що в Німеччині звільнили главу внутрішньої розвідки після скандалу.

загрузка...