Субсидії по-новому: сотні тисяч українців залишаться без допомоги

Субсидії по-новому: сотні тисяч українців залишаться без допомоги - today.ua
Loading...

Кількість одержувачів субсидій в Україні під час опалювального сезону скоротиться в порівнянні з минулим роком приблизно на 20%. Причина – введення нових правил призначення “комунальних знижок”.

Зокрема, без знижки можуть залишитися громадяни, у яких є автомобіль не старше 5 років; сім’ї, які проживають в будинку від 200 кв. м або квартирі від 120 кв. м; сім’ї, де є один непрацюючий чоловік, який не платить єдиний соцвнесок; українці, які зробили покупку або отримали спадщину на суму від 50 тис. грн; сім’ї, що мають борг по комуналці на суму від 340 грн.

“Припустимо, сім’я зробила покупку на суму понад 50 тисяч гривень. Але ця покупка – єдине житло, куплене до того ж в кредит. У такому випадку субсидія може бути призначена, але на комісії, в індивідуальному порядку. І акт обстеження умов проживання в домогосподарстві – обов’язковий документ для розгляду такої справи на комісії. Соціальний інспектор виїжджає на місце, робить перевірку, заносить все в акт, і на підставі цього акту комісія приймає рішення”, – роз’яснив керівник директорату сім’ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Украині Віталій Музиченко.

За різними оцінками, в результаті нових правил знижку в Україні не зможе отримувати кожна п’ята сім’я, яка ще в минулому році оплачувала тепло з субсидією.

При цьому подати заяву на субсидію мають право всі. Якщо, наприклад, в квартирі площею 120 кв. м живуть двоє пенсіонерів і у них немає інших доходів, служба соціального захисту повинна прислати комісію, яка досліджує умови життя. Спеціальним рішенням чиновники можуть дати субсидію навіть тим, хто офіційно на неї не може претендувати.

У новому порядку надання субсидій є і позитивні сторони, вважає директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін:

“Перевірки сімей, які отримують субсидії – нормальна європейська практика. Справа в тому, що субсидія виплачуються з нашого бюджету, тобто це гроші платників податків. Досить багато людей користуються субсидіями, маючи непогане фінансове становище, що підтверджується наявністю хороших автомобілів і дорогої техніки. В Європі не можна претендувати на субсидію, якщо у тебе є атрибути добре забезпеченої сім’ї “.

Як повідомляли раніше Today UA, субсидії пропонують замінити на кредити.

Володимир Остапчук після розлучення з дружиною зізнався у проблемах в особистому житті
Володимир Остапчук розповів про те, що його життя після розлучення змінилася в інший бік. Український телеведучий і фіналіст шоу “Танці з зірками” зізнався, що йому...
Схуднення за 2 тижні на 10 кг: дієтологи дали дієві поради напередодні Нового року
Щоб виглядати ефектно в новорічну ніч і одягти улюблену сукню, можна на деякий час відмовитися від шкідливих звичок і сісти на дієту. Тим більше, що...
Доктор Комаровський назвав перші симптоми та ознаки грипу
В Україну прийшов сезон інфекційних і вірусних захворювань. Одним з найбільш небезпечних є грип. Відомий дитячий педіатр Євген Комаровський назвав перші симптоми та ознаки грипу....
Передумали розлучатися: Ані Лорак вирішила помиритися з колишнім чоловіком
Ані Лорак і Мурат забрали свої заяви з суду. Офіційно пара розірвала стосунки в січні 2019 року після 10 років шлюбу. Після цього колишні кохані...