Стало відомо, скільки людей втратили доступ до пенсій в результаті війни на Донбасі

375
Стало відомо, скільки людей втратили доступ до пенсій в результаті війни на Донбасі - today.ua

Практично 700 тисяч пенсіонерів зараз не мають можливості отримати свої пенсійні виплати в результаті бойових дій на Сході України. Про це заявила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, рекомендуючи владі скасувати прив’язку реєстрації в якості переселенців для отримання пенсій.

За її словами, доступ до пенсій прив’язаний до реєстрації уродженців Донбасу в якості тимчасово-переміщених осіб і до процедури верифікації, що є “прямим результатом державної політики”.

У зв’язку з цим моніторингова місія ООН рекомендує негайно скасувати прив’язку доступу до пенсій до реєстрації в якості “ВПЛ”.

Зазначимо, станом на 11 березня 2019 року, Мінсоцполітики враховано 1 363 891 переселенець з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та АР Крим.

Крім того зазначимо, що після звільнення окупованих територій місцеве населення отримує пенсії за весь період з початку припинення виплат. Станом на початок березня кількість внутрішньо переміщених осіб, які отримують пенсійні виплати, становить близько 530 тисяч осіб.

Нагадаємо, за чотири роки війни Україна виплатила жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей 80 млрд грн пенсій. За курсом долара це вийде близько $3 млрд.

загрузка...