Військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном: великі людські втрати і загроза етнічних чисток в Нагірному Карабаху

Військовий конфлікт між Азербайджаном і Вірменією, що почався вчора, 27 вересня, вже забрав чимало людських життів. Обидві сторони повідомляють про втрати серед військових і мирних жителів. Правда, цифри в їхных повідомленнях кардинально різняться.

Військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном: великі людські втрати і загроза етнічних чисток в Нагірному Карабаху - today.ua
Фото: unian.net

Так, за інформацією, яку дає Міноборони Вірменії, з вірменської сторони нібито поранено близько сотні військовослужбовців. 10 із них, через тяжкі поранення, довелося евакуювати в Єреван. Що стосується втрат противника, то Вірменія називає цифру у дві сотні осіб. Нібито приблизно стільки загинуло азербайджанських військових.

Крім того, Міноборони Вірменії говорить про втрату азербайджанською стороною близько 20 безпілотників і близько 30 одиниць бронетехніки.

Військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном: великі людські втрати і загроза етнічних чисток в Нагірному Карабаху

Міноборони Азербайджану, в свою чергу, заперечує такі втрати зі свого боку і заявляє, що повідомлення вірмен "не відображають реальності". При цьому Баку свої втрати взагалі не озвучує. Зате знає, скільки було вбито військових з боку противника.

"Згідно з розвідданими, отриманими до кінця дня операції, в результаті бойових дій вірменська армія зазнала серйозних втрат. Втрати противника в живій силі склали понад 550 осіб убитими і пораненими", - йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони Азербайджану.

Крім того, за інформацією азербайджанської сторони, їхня армія знищила 22 танка, 18 безпілотників і 15 ЗРК "ОСА", які стоять на озброєнні вірменської армії.

Вірменія також повідомляє про втрати бійців Нагірного Карабаху, через який, власне, вже понад 30 років триває цей конфлікт, що періодично переходить із холодної в гарячу фазу.

Згідно з даними вірменської сторони, загинуло 16 військових Нагірного Карабаху, і ще близько сотні військовослужбовців були поранені.

Є також загиблі й поранені серед цивільного населення. Повідомляють про двох загиблих і понад тридцять поранених.

За повідомленням Вірменії, понад півсотні населених пунктів в Нагірному Карабаху були атаковані азербайджанської артилерією і безпілотниками.

Військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном: великі людські втрати і загроза етнічних чисток в Нагірному Карабаху У зв'язку з наступом азербайджанської армії на Нагірний Карабах, який в основному населений вірменами, деякі політологи заговорили про небезпеку етнічних чисток, які може влаштувати азербайджанська влада на захопленій території. Слід сказати, що аналогічні чистки були і на початку 90-х з вірменської сторони, коли азербайджанців примусово виселяли з їхніх будинків. Багато жителів Карабаху досі вважаються зниклими безвісти.

Нагадаємо, вчора з'явилася реакція МЗС України на конфлікт в Нагірному Карабаху. Українське зовнішньополітичне відомство закликало сторони конфлікту повернутися до діалогу і мирно врегулювати ситуацію.

І трохи історії

Обидві нині ворогуючі країни були в складі СРСР. Завдяки збалансованій національній політиці тоді вдавалося вирішувати міжетнічні конфлікти. Вони існували, проте завдяки твердій руці центральної влади все обходилося без кровопролиття. Проблему також пом'якшували міжнаціональні шлюби, які були поширені в радянську епоху і всіляко заохочувалися державою. Ситуація почала загострюватися вже в останні роки існування СРСР, коли стало очевидним, що союзна держава довго не протримається.

Які товари Україна експортує в США
Згідно з даними AMS митної служби США, за підсумками 8 місяців 2020 року контейнерний експорт України в США - 540 мільйонів доларів. Американці експор...
Абонплата за інтернет в Україні знову підвищиться: коли станеться чергове подорожчання
Час, коли з появою нових провайдерів, вартість доступу в інтернет постійно дешевшала, давно в минулому. Тепер абонплата дорожчає, причому значно, прак...
Зеленський назвав людей, які заважають Україні отримати транш від МВФ
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна, як держава, повністю виконала всі вимоги Міжнародного валютного фонду для отримання чергового транш...
В Україні змінилися ціни на продукти харчування: прогнози експертів на найближче майбутнє
Деякі продукти харчування незабаром повернуться в колишню цінову категорію, а деякі - продовжать рости в ціні. З чим це пов'язано і як зміниться варті...
ПриватБанк повідомив про зміни в грошових переказах через Приват24
ПриватБанк нагадав українцям про переваги відправки грошових коштів в режимі онлайн через додаток Приват24. Станом на першу декаду жовтня, частка кліє...