Заява українського МЗС: в Україні відреагували на військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном

Україна, як держава, що історично пов'язана тісними узами з Вірменією та Азербайджаном, не могла залишитися осторонь від військового конфлікту, що спалахнув між цими країнами. Наше зовнішньополітичне відомство зайняло далекоглядну позицію, закликавши обидві сторони до діалогу заради мирного вирішення накопичених взаємних претензій.

Заява українського МЗС: в Україні відреагували на військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном - today.ua

"МЗС України глибоко стурбоване у зв'язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Уважно вивчаємо обставини, які призвели до загострення. Закликаємо сторони повернутися до діалогу заради мирного врегулювання конфлікту. Співчуваємо родичам і близьким загиблих", - йдеться в заяві, опублікованій в Twitter.

Заява українського МЗС: в Україні відреагували на військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном Нагадаємо, конфлікт між Вірменією та Азербайджаном сягає корінням ще в роки, які передували розпаду СРСР. Загострення між двома, тоді ще радянськими, республіками, почалося зі спірної території - Нагірного Карабаху, що входив до складу Азербайджанської РСР. Однак Вірменія вважала Карабах своїм, бо там в основному проживали етнічні вірмени і християни. В результаті Карабах виділився в окрему незалежну республіку, що призвело до військових дій між двома країнами. Взаємна бійня скінчилася тільки в 1994 році підписанням мирного протоколу. Однак час від часу сторони "обмінюються" локальними обстрілами та іншими "принадами" недружнього сусідства.

А в липні цього року конфлікт спалахнув із новою силою. Правда, влітку його вдалося погасити. І ось тепер, восени, ворожнеча вийшла на новий виток. У Вірменії та Нагірному Карабаху оголошено загальну мобілізацію . У конфлікт, на стороні Азербайджану, обіцяє втрутитися Туреччина. Росія, яка буде змушена стати на сторону Вірменії, поки закликає обидві країни до миру, вимагаючи їхнє керівництво негайно сісти за стіл переговорів.