В Україні змінили правила видачі військових квитків: хто отримає документ

В Україні змінилися правила отримання військових квитків. У Генштабі ВСУ зазначили, що нововведення стосуватиметься військовозобов'язаних та резервістів.

В Україні змінили правила видачі військових квитків: хто отримає документ  - today.ua

Зокрема, набрав чинності підписаний Президентом України Володимиром Зеленським указ, в якому сказано про те, що військовий квиток осіб рядового, сержантського та старшинського складу є "документом, що засвідчує особу військовослужбовця (військовообов'язкового, резервіста) і визначає належність його власника".

Таким чином військовий квиток є "єдиним для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної спеціальної служби транспорту та інших утворених відповідно до закону військових формувань, а також для військовозобов'язаних та резервістів".

Раніше військовий квиток видавався виключно військовозобов'язаним. Тепер його матимуть змогу отримати і резервісти, і всі члени інших військових формувань.

Також військові квитки будуть видавати під час зарахування до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів установ вищої освіти.

Видачею військових квитків займалися районні військові комісаріати, вони ж військкомати. Однак тепер військкомати перейменовані у Центри комплектування та соціальної підтримки. Вони й займатимуться видачею військових квитків.

Вказувати по батькові військовозобов'язаного у військових квитках не будуть, тільки ім'я та прізвище.

У разі виїзду за кордон на понад 3 місяці військовослужбовець (у тому числі резервіст) зобов'язаний здати військовий квиток до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та отримати про це довідку. Військовослужбовці СБУ та Служби зовнішньої розвідки мають здавати військові квитки у свої спецпідрозділи і також отримувати довідку.

Раніше повідомлялося, хто в Україні має право вручати повістки у військкомат.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua