В Україні вдвічі підвищать норми споживання газу: кому доведеться вивернути кишені

В Україні вдвічі підвищать норми споживання газу: кому доведеться вивернути кишені - today.ua

Незабаром в Україні доведеться платити за газ майже вдвічі вище, ніж тепер. Відповідний проект Постанови Кабміну вже зареєстрований і оприлюднений на сайті Міненерго. Саме воно має намір запустити поглибше руку в кишені українців.

Зростання газових платіжок торкнеться приблизно чверті житлового фонду нашої країни. Йдеться про житло, яке досі не обладнано лічильниками споживання газу. Таких квартир в Україні налічується близько 3,3 млн, або 24,9% від усього житлового фонду країни.

Мешканці квартир, які не мають газового лічильника, насправді, споживають газу набагато більше, ніж передбачено у нормативах, за яким їм розраховують вартість блакитного палива. Вони щодуху витрачають газ, особливо в зимову пору, нерідко обігріваючи приміщення усіма чотирма включеними конфорками. Приблизно так міркують у відомстві, очолюваному Ольгою Буславець.

Такі міркування містяться у пояснювальній записці до документа. Там пишуть, що газзбути регулярно рапортують про неконтрольоване споживання блакитного палива мешканцями квартир, в яких немає лічильника. Це у підсумку призвело до того, що в країні за рік було спожито 383 млн кубометрів необлікованого газу, що призвело до фінансової дірки у 2,7 млрд гривень.

Тому Міненерго нічого не залишається, як підвищити норми споживання газу для квартир, в яких немає лічильника. Причому норма споживання буде різна: для теплої пори року і для холодної.

Як планують змінити норми

Для квартир з централізованим гарячим водопостачанням та газовою плитою:

  • влітку – з 3,28 кубометра на місяць до 5,2 кубометра;
  • взимку – до 7,6.

Для квартир з газовою плитою і без централізованої подачі гарячої води:

  • влітку – з 5,39 до 7,1 кубометра;
  • взимку – до 12.

Для житлових приміщень, в яких є газова плита і газовий нагрівач води:

  • влітку – з 10,49 до 16,3;
  • взимку – до 27.

У проекті Постанови передбачили також той період, коли в будинок із централізованим гарячим водопостачанням не подають гарячу воду.

Таким мешканцям також планують піднімати норми на період відсутності гарячої води:

  • влітку – з 5,39 до 7,1;
  • взимку – до 12.

Нагадаємо, що в цих викладках за літо приймаються місяці з квітня по вересень,  зимовими вважаються – з жовтня по березень.

До речі, в Європі зараз всюди падає ціна на газ. Однак в Україні компанія “Нафтогаз” знизила червневу ціну лише для промислових споживачів. Для побутових її залишили незмінною.

Свято 4 липня: в день Іуліана можна змити водою всі хвороби і прикрості
Щороку 4 липня Православна церква вшановує пам’ять святого мученика Іуліана Тарсянина. Він жив у III-IV століттях в Малій Азії. У часи жорстокого правителя Галерія Максиміліана,...
Гороскоп на 4 липня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Левам не витрачати гроші, а Ракам діяти
Гороскоп на суботу, 4 липня 2020 року, обіцяє всім знакам Зодіаку в цілому непоганий день. Однак у цей день комфортніше почуватимуться ті, хто впевнений у...
Паніка на ринку: українським споживачам розповіли про припинення поставок газу і останню надію
Українських споживачів готують до того, що в будь-який момент їм можуть припинити подачу газу. Такі реалії ринку природного газу, який ось-ось вступить у свої права....
У Київському зоопарку відвідувачі перегодували бегемотиху: бідолаха мало не померла
У Київському зоопарку – біда: не на жарт захворіла бегемотиха Лілі. Працівники Київзоо кажуть, що хвороба у бідної тварини трапилася після того, як відвідувачі зоопарку...
Єфремов раптово відмовився від своєї вини у п’яному ДТП: може, справді в машині був не один
Актор Михайло Єфремов несподівано став заперечувати свою вину в п’яній ДТП. Про це повідомив його адвокат Ельман Пашаєв в інтерв’ю одному з російських телеканалів. Навіть...