У Росії розповіли, коли їхньою вакциною від коронавірусу почнуть робити щеплення всіх громадян: “Затримка дві-три тижні“

Автор: Марченко Любов

У РФ розповіли про терміни початку масових щеплень громадян країни створеною в Росії вакциною від коронавірусу. Про те, коли почнеться масова вакцинація, розповів директор дослідницького центру імені Гамалії Олександр Гінцбург.

У Росії розповіли, коли їхньою вакциною від коронавірусу почнуть робити щеплення всіх громадян: “Затримка дві-три тижні“ - today.ua

Гінцбург каже, що для початку масової кампанії щеплень потрібен хоча б місяць часу. Трохи доз вакцини, розробленої російськими вченими, вже є. Однак уся вона піде на післяреєстраційні дослідження, заявив Гінцбург.

Тому потрібен часовий люфт, аби забезпечити великий запас нових доз, необхідних для початку масової вакцинації. Тільки після цього почнеться кампанія масових щеплень від СOVID-19.

"Після цього решта продукції піде на цивільний оборот. Затримка дві-три тижні, можливо, місяць", - говорить директор дослідницького центру.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Росії розповіли, коли їхньою вакциною від коронавірусу почнуть робити щеплення всіх громадян: “Затримка дві-три тижні“ При цьому зарубіжні медики скептично ставляться до російської розробки, хоча не виключають, що вона може виявитися ефективною. Просто в світовій медичній практиці є певний алгоритм, який повинен пройти новий препарат, перш ніж вийти на масове застосування. Він складається з трьох етапів, останнім з яких є випробуванням препарату на десятках тисяч добровольців. Лише після того, як ефективність препарату буде підтверджена масовими випробуваннями, його запускають в серійне виробництво і рекомендують широко впроваджувати. А російська вакцина поки не пройшла третього етапу випробувань. Тому вважати її безпечною було б необачним.

Водночас, медики висловлюють зовсім не оптимістичні припущення, що будь-яка вакцина від коронавируса, розроблена вченими, може виявитисянеефективною або малоефективною. Справа в тому, що підступний вірус постійно мутує, і розроблені вакцини можуть виявитися безсилими проти нових штамів вірусу.