Скандал на фабриці ялинкових прикрас під Києвом: чому підприємству важливий російський ринок

В Україні другий день гримить скандал на фабриці ялинкових прикрас у селищі Клавдієво-Тарасове на Київщині. Все почалося з відео, опублікованого у Facebook, користувачем Сергієм Савченко.

Скандал на фабриці ялинкових прикрас під Києвом: чому підприємству важливий російський ринок - today.ua

"Все, що потрібно знати про Клавдієвською фабриці ялинкових прикрас", - підписав автор публікації свій відеоролик.

На відео видно ящики з готовими ялинковими іграшками білого кольору, на яких зображена армійська російська символіка. Як з'ясувалося, на підприємстві дійсно виготовляли партію ялинкових іграшок на замовлення ЗС Російської Федерації.

У цьому, під напором активістів, що набігли на підприємство, зізнався виконувач обов'язків голови правління Павло Гукасов. Щоправда, він тут же зауважив, що не контролював усі замовлення, які надходять на виробництво, і це якраз проскочило повз його увагу.

Водночас Гукасов розповів, що виробництво у них сезонне, і тому підприємство намагається не відмовлятися від жодних замовлень, щоби вижити. Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас - один із найбільших виробників такого роду продукції в Європі. Однак останнім часом її істотно потіснили з ринку китайські виробники, які мільйонними партіями штампують новорічну продукцію і наповнили нею весь світ. Скандал на фабриці ялинкових прикрас під Києвом: чому підприємству важливий російський ринок Українському підприємству допомагає вистояти на ринку висока якість виробництва та унікальність їхніх виробів. Всі ялинкові прикраси розписуються художниками вручну. Таким чином, незважаючи на схожість, двох абсолютно ідентичних іграшок тут просто немає. Замовлення для російської армії тутешні художниці теж розписували вручну.

Крім того, виживати їм допомагають ще й платні екскурсії, які влаштовують для бажаючих. Ось і цього разу, кажуть організатори екскурсій, четвірка відвідувачів замовила екскурсію на підприємство, яку з ними почали проводити. Потрапивши в цех із вищезгаданими іграшками, екскурсанти тут же взялися їх знімати, хоча на підприємстві відеозйомка заборонена - щоб не порушувати авторські права замовників. Очевидно, відвідувачі заздалегідь знали, навіщо туди йдуть, і що хочуть побачити на виробництві. Скандал на фабриці ялинкових прикрас під Києвом: чому підприємству важливий російський ринок Працівники підприємства на візити активістів реагують стримано, проте нічого крамольного в своїй роботі не бачать. Кажуть, просто виконують замовлення, а замовлення надходять різні, з різних країн. Хоча російський ринок, не приховують на підприємстві, для них залишається визначальним і найважливішим.

"Вранці погрожували, що спалять фабрику. А я все життя працюю тут. Я задоволена зарплатою, як і багато співробітників. Ми ж не зброю виготовляємо, це новорічні іграшки. Знайшли просто терпил. Нехай ідуть на Петра Порошенка свого наїдуть, а не на звичайних робочих ", - заявила одна з працівниць фабрики, очевидно маючи на увазі кондитерський бізнес колишнього гаранта, який той довго не закривав на території Росії вже під час війни.

"Наша фабрика поставляє іграшки багатьом країнам. Тому я вважаю, що це абсолютно нормально", - висловила свою думку майстер, що представилася Анною.

Підбадьорений позицією своїх підлеглих, обережно висловив свою думку і Павло Гукасов:

"Краще я звідти візьму гроші і буду тут платити податки".

Однак у лавах активістів така позиція розуміння не знайшла. Зрештою підприємство було змушене ліквідувати партію іграшок, які містили символіку армії РФ.

Незважаючи на погрози хейтерів, підприємство працює у звичному режимі і навіть екскурсії продовжує водити. Не виключено, що після гучного скандалу кількість бажаючих подивитися скандальне виробництво зросте. Отже, немає лиха без добра.

Нагадаємо, під час виступу на засіданні дискусійні клубу "Валдай" президент РФ Путін єхидно "пройшовся" по українській економіці. Він заявив, що після двох Майданів в Україні такий стан економіки, "ніби не одна пандемія пройшла".

ДЖЕРЕЛОstrana.ua
Xiaomi випустить новий бюджетний смартфон для геймерів
Компанія Redmi, що є “дочкою“ знаменитого гіганта Xiaomi, має намір у цьому році порадувати своїм новим флагманським смартфоном, орієнтованим на гейме...
Тарифи на електроенергію: яку компенсацію отримають українці за скасування пільг
Тарифи на електроенергію в лютневих платіжках будуть вище, ніж в січні. Пов'язано це зі скасуванням пільгового тарифу за перші 100 кВт * год спожитої ...
Накопичувальна пенсія в Україні: відрахування з зарплат почнуться з 2023 року
Накопичувальну пенсію в Україні все-таки введуть. Готувати для неї законодавчу базу будуть вже у цьому році, а відраховувати гроші в накопичувальний ф...
Вакцина від коронавірусу може бути небезпечна: медик розповів, кому варто остерігатися
Вакцина від коронавірусу може бути смертельно небезпечною для деяких людей. Про це попередив українців глава Національної медичної палати Сергій Кравч...
“Нова пошта“ розповіла, як можна отримати гроші за відправлення “безконтактним“ способом
Нова пошта нагадала клієнтам на своїй сторінці у Facebook, що отримати гроші за відправлену посилку вони можуть не лише в поштовому відділенні, а й бе...