Сім років, аби щось змінити: в Нью-Йорку встановили годинник, який показує час до початку глобальної катастрофи

У Нью-Йорку, на одному з будинків, розташованому на площі Юніон-сквер на Манхеттені, з'явилася величезна інсталяція у вигляді електронного годинника, що веде зворотний відлік. Цей годинник відраховує миті до того моменту, коли на нашій планеті настануть незворотні кліматичні зміни. Автори інсталяції - художники Ган Голан та Ендрю Бойд.

Сім років, аби щось змінити: в Нью-Йорку встановили годинник, який показує час до початку глобальної катастрофи - today.ua

На електронному табло, що складається з років, днів, годин, хвилин і секунд, невідворотно йде зворотний відлік, і з кожною секундою велике число на табло стає меншим. Якщо вірити авторам, то до години "Х" залишилося сім років і близько ста днів.

Автори інсталяції вибрали такий показник за точку відліку не випадково. Саме через 7 років з невеличким на Землі настануть глобальні кліматичні зміни, які вже не можна буде повернути назад. В основу цієї дати лягли розрахунки берлінського НДІ Меркатора з проблем глобальних спільнот і зміни клімату.

Сім років, аби щось змінити: в Нью-Йорку встановили годинник, який показує час до початку глобальної катастрофи До цієї дати у людства ще є шанс переглянути свою філософію споживання і врятувати планету або хоча б відсунути дату катастрофи на кілька століть.

"Це, напевно, найважливіше число в світі", - говорить один з авторів інсталяції.

Цей годинник відраховував миті на Юніон-сквер до сьогодні, 27 вересня - закінчення кліматичного тижня. Далі, кажуть автори творіння, інсталяцію перенесуть в інше місце. У будь-якому випадку вона буде служити людям нагадуванням про те, що потрібно берегти той тендітний світ, в якому ми живемо.

Нагадаємо, українські аграрії вже б'ють на сполох. Через масштабну посуху вже в цьому році хлібороби півдня і південного сходу втратили більшу частину врожаю. У той же час на заході України урожай був змитий небаченими повенями. Україна стає заручницею кліматичних змін. І якщо не знайти вихід з цієї ситуації, в країні вже через кілька років може настати голод.

ДЖЕРЕЛОinshe.tv