Названі винуватці масштабних пожеж у Луганській області: все робилося навмисно

Українські військові розповіли, хто стоїть за масштабними пожежами, які ніяк не можуть загасити на Луганщині, повідомляє ТСН.

Названі винуватці масштабних пожеж у Луганській області: все робилося навмисно - today.ua

Зазвичай причиною пожежі в лісі або на відкритій території стає людський фактор. Лише в рідкісних випадках можливе самозаймання в екосистемі. Найчастіше все ж винуватцем усьому стає людина. І майже завжди вогонь спалахує через недогляд або недбалість, проте не цього разу.

Українські бійці з передової розповіли, що бойовики навмисне підпалили ліс і ділянку вздовж лінії розмежування на передовій. Вони обстріляли територію перед позиціями українських військових сигнальними боєприпасами, від чого спалахнула суха трава та чагарники.

Наші бійці намагалися погасити вогонь, проте по них відкрили вогонь зі стрілецької зброї і гранатометів. Щоразу, коли українські військові намагалися воювати з полум'ям, що розгоралося з кожною хвилиною, по них відкривали прицільний вогонь.

Названі винуватці масштабних пожеж у Луганській області: все робилося навмисно Лише пізно вночі він змогли приступити до гасіння пожежі. Та, на жаль, на той час вогонь охопив вже велику територію, і боротьба з ним зажадала чимало сил. На допомогу пожежним Луганщини прийшли рятувальники з інших областей, проте навіть такими силами вони не можуть впоратися з вогнем.

Найбільше постраждало село Сиротине. Там вогонь поглинув десятки будинків, розповідають очевидці. Полум'я йшло на людське житло височенною вогняною стіною, згадують люди, які ледве зуміли врятуватися від пожежі. Погорільцям дали тимчасовий притулок у двох школах Сєвєродонецька. Згодом вирішуватимуть, де їх розмістити. Адже багато людей втратили житло.

Однак і це не найстрашніша втрата. Найстрашніше, що вогонь вже забрав життя 11 людей.

Тим часом, розслідуванням причин пожеж зайняті три десятки слідчих груп. Слідчі не приховують збентеження: всі пожежі неможливо пояснити обстрілами з того боку. Вогнищ загоряння дуже багато. І багато з них знаходяться на великій відстані від лінії зіткнення, у глибокому тилу. Тобто, може йтися вже про диверсії і про зумисні підпали на українській території.

Нагадаємо, вчора до гасіння пожеж залучили авіацію: три спеціалізованих літаки і вертоліт. Це допомогло загасити багато осередків загоряння, проте остаточно приборкати пожежі поки не вдалося.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua