Власники земельного паю повинні оформити право власності: нові вимоги Мін'юсту

Власники земельного паю повинні оформити право власності: нові вимоги Мін'юсту - today.ua

В Міністерстві юстиції України закликали всіх власників земельних паїв встигнути у визначені законом терміни оформити право власності на свої земельні ділянки.

Всі документи необхідно привести в повну відповідність з чинним законодавством до 1 січня 2025 року. Якщо ж власник не встигне до зазначеної дати оформити у приватну власність свій земельний пай, то ділянка буде вважатися незатребуваною і перейде в розпорядження місцевої громади.

Щоб не втратити земельний пай і правильно зареєструвати право власності на нього, власник повинен заздалегідь звернутися в органи місцевого самоврядування з документом, що засвідчує право на пай, і заявою про виділення паю в натурі.

Крім того, слід відвідати землевпорядну організацію, де буде підготовлена технічна документація на цю земельну ділянку. Проект землеустрою доведеться віднести на погодження до територіального управління Госгеокадастру.

Власники земельного паю повинні оформити право власності: нові вимоги Мін'юстуЯк тільки всі вищеописані кроки будуть зроблені, власник земельного паю зобов'язаний звернутися в нотаріальну контору (приватну або державну) для реєстрації права власності на земельну ділянку.

Законом передбачені варіанти, коли власник паю з поважних причин не встиг оформити право власності на земельну ділянку. У цьому випадку, він може звернутися до суду з проханням продовжити термін на оформлення права власності – після 1 січня 2025 року.

Після 1 січня 2025-го року місцевій владі заборонено протягом семи років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформований з невитребуваних часток, передавати ці паї у приватну власність іншим особам, крім власників.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що громадяни України заплатять великі суми податків на свою житлоплощу. Кому доведеться розщедритися у скарбницю держави?

Таргани і кухар з немитими руками: програма “Ревізор“ перевірила гімназію, в якій навчався Зеленський
Програм “Ревізор“ вирішила перевірити, як годують школярів у Кривому Розі. Причому, не в якій-небудь пересічної школі, а в гімназії № 35, яка нині зас...
Сім'я Заворотнюк не сказала правду про Анастасію: навіщо їм було приховувати, що її немає
Сім'я Анастасії Заворотнюк вже тривалий час приховує правду про актрису. Мало того, що рідні довго відмовчувалися про її грізне захворювання, хоча чут...
Дата смерті напряму залежить від дати народження: вчені розповіли, кому пощастить прожити довге життя
Місяць і дата народження людини безпосередньо впливають на її довголіття і здоров'я. Те, коли ми народилися, може зумовлювати те, коли ми помремо. Не ...
Батьки школярів категорично проти дистанційного навчання: результати соцопитування
Новий навчальний рік розпочнеться в Україні менш, ніж через місяць. У тих регіонах, які будуть відноситися до “зеленої“ і “жовтої“ зон, навчання школя...
Офіс президента підтримав Юлію Мендель на фоні чуток про її вагітність від Зеленського
В Офісі президента вважають, що прес-секретар гаранта Юлія Мендель цілком адекватно відреагувала на чутки про свою вагітність. Про це заявив антикризо...