В Україні подорожчає картопля: попередження економічного експерта

Українцям варто підготуватися до суттєвого подорожчання картоплі. Ціни будуть рости на все овочі, але картопля за рівнем підвищення цін вийде на перше місце.

В Україні подорожчає картопля: попередження економічного експерта - today.ua

Виконавчий директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що на ринках і в магазинах країни ціни на основні продукти харчування будуть зростати. Особливо сильно подорожчає картопля.

На думку експерта, поганий урожай овочів в цілому по країні чинить додатковий тиск на виробників і торгові мережі. Люди почали більше купувати ті овочі, які раніше вирощували самі в достатній кількості і покривали потреби своєї сім'ї. В Україні подорожчає картопля: попередження економічного експерта У зв'язку з великими втратами врожаїв 2019-2020 років ціни на картоплю за даними Державної служби статистики вже встигли піднятися майже на 27 відсотків.

Олег Пендзин впевнений, що до кінця серпня картопля та інші популярні в українського споживача продукти харчування суттєво подорожчають. Більш того, тенденція до зростання вартості буде зберігатися до кінця року. Варто зазначити, що з початку 2020 року біля Україні немислимо подорожчали яблука та моркву.

Ціни на сезонні ягоди і фрукти теж зашкалюють. В результаті, склалася дивна ситуація, коли зібрані в Україні фрукти коштують набагато дорожче, ніж банани, які везуть з іншого материка.

Дізнайтеся докладніше, вартість яких продуктів харчування в Україні злетіла до небес в 2020 році, що говорять про це економічні аналітики?