Як насправді коронавірус потрапляє в організм – результати останніх досліджень

Автор: Шевченко Лилия

Група вчених з Північної Кароліни, США, провели масштабне дослідження, в ході якого з'ясувалося, як саме коронавірус потрапляє в організм людини. Результати своєї роботи американські вчені опублікували в науковому журналі Cell.

Як насправді коронавірус потрапляє в організм – результати останніх досліджень - today.ua

Раніше в наукових і медичних колах всього світу найбільш популярною була теорія про те, що COVID-19 проникає в організм людини через рот. Спочатку він вражає слизову гортані, поступово охоплює нижні дихальні шляхи. До такого висновку вчені приходили завдяки тому, що нежить досить рідко виникає при зараженні коронавірусної хвороби. А ось біль в горлі – один з найчастіших проявів недуги.

Американські вчені спростували цю думку. Вони з'ясували, що COVID-19 спочатку «облаштовується в слизовій оболонці носа, потім проникає разом з фізіологічними рідинами в гортань і далі – в глибокі відділи легенів.

Як насправді коронавірус потрапляє в організм – результати останніх дослідженьЕксперти з США також вважають, що COVID-19 здатний слизової носових шляхів потрапляти в мозок. Подібні випадки в медичній практиці останніх місяців, в період пандемії коронавіруса, реєструвалися не раз.

Популярні зараз

В Україні громадян позбавлятимуть права на житло за спрощеною процедурою

В Україні з 1 травня скасують один вид штрафу за порушення ПДР

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

Українцям радять відмовитись від пенсії у 60 років і продовжувати працювати: яку вигоду матиме пенсіонер

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У другій частині дослідження експерти з Північної Кароліни прийшли до висновку, що пацієнти з клінічно підтвердженим COVID-19, в крові яких були антитіла, сформовані після перенесених раніше інших коронавірусних захворювань, набагато швидше одужували.

У зв'язку з цим слід нагадати, що у ВООЗ оновили правила захисту від коронавірусної інфекції. Замість медичних масок закликають носити красиві тканинні аксесуари. Чому?