Підвищення ціни на газ: на скільки зросте комуналка

З 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення України зростуть на 23,5 відсотка. Вартість газу зросте з нинішніх 6958 гривень до 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення ціни на газ: на скільки зросте комуналка - today.ua

Як заявив глава Кабінету міністрів Володимир Гройсман, Україні довелося піти на підвищення тарифів на газ для населення для того, щоб вирішити проблему боргів на 50 млрд доларів, накопичених у період з 2005 по 2013 рік. Підвищення ціни на блакитне паливо — це необхідна умова для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, МВФ прийняв рішення виділити Україні еквівалент 3,9 мільярда доларів. Фонд оголосив, що погодив з українським керівництвом нову 14-місячну програму stand-by.

За словами заступника керівника Стратегічної групи радників при Кабміні Павла Кухти, підвищення вартості газу для населення і теплокомуненерго в першу чергу позначиться на вартості опалення і гарячої води. Тарифи на тепло і воду будуть найближчим часом підняті, що дозволить компенсувати витрати теплокомуненерго на споживання більш дорогого газу. Вартість цих послуг збільшиться приблизно на 20 відсотків.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua