Навальний назвав можливих замовників свого вбивства і зізнався, що йому “випадково“ врятували життя

Російський опозиціонер Олексій Навальний дав перше велике інтерв'ю після отруєння, в якому назвав імена ймовірних замовників свого вбивства, заговорив про роль Путіна в цій справі, а також зізнався, що дивом вижив в руках російських медиків.

Навальний назвав можливих замовників свого вбивства і зізнався, що йому “випадково“ врятували життя - today.ua

Журналісту Юрію Дудю Навальний розповів, що на його думку тільки дві людини в Росії могли віддати розпорядження застосувати стосовно нього отруту "Новачок". Опозиціонер вважає, що це були директор ФСБ Олександр Бортніков і глава СЗР РФ Сергій Наришкін. Купити "Новачок" в магазині просто так будь-яка людина не може, тому доступ до речовин має вузьке коло осіб.

"Моя версія полягає в тому, що це зробили співробітники або ФБС, або СВР за вказівкою, безумовно, Путіна", - заявив Навальний.

Політик зазначив, що наказ про застосування "коктейлю №9" стосовно громадянина Росії не може віддати ніхто,крім Путіна. Також Навальний доказом причетності Путіна до свого отруєння називає факти викриття багатьох людей і зникнення головних доказів.

"Де відеозаписи з мого готелю? Чому немає кримінальної справи? Чому лікарі в Омську вели себе так дивно дивним чином? Було задіяно так багато ресурсів, тому інакше в нашій системі воно не може працювати (без вказівки Путіна - Ред.)", - зазначив Олексій Навальний.

Згадав політик і про медиків, які намагалися врятувати йому життя, коли йому різко стало погано в літаку.

"Вони просто дуже класно виконали свою роботу за інструкцією. Пілотам сказали, що людина вже там зараз «відкине коні». Вони моментально почали садити літак. Фельдшерам сказали," чувак в відключці ". Вони прийшли і сказали, що він, "схоже, дійсно" ... - вкололи атропін. Приїхала реанімація, сказала "О, так він схожий на наркомана в передозі. У нього явно отруєння, тому ось йому атропін і веземо його в токсікологічку". Вони все чітко зробили по інструкції, але в Росії, якщо все працює чітко за інструкцією, - це скоріше ланцюг щасливих випадковостей", - зазначив Навальний.

Нагадаємо, з берлінської клініки "Шаріте" Олексія Навального виписали 23 вересня. Зараз він проходить реабілітацію і відновлює всі функції свого організму.

Раніше повідомлялося, що Олексій Навальний подасть позов до суду проти прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова, який написав в соцмережах, що "з Навальним працюють фахівці спецслужби ЦРУ США".