“Коли ви мене помітили, я зрозумів, що я попав“: Ярославський пообіцяв Зеленському допомогу

Під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з керівництвом Харківського регіону генеральний директор "Укроборонпрому" Айварас Абрамавічус розповів главі держави про жалюгідний стан підприємств, які входять до складу цього стратегічного концерну. Зокрема, він наголосив на поганих умовах праці і постійному холоді в цехах.

“Коли ви мене помітили, я зрозумів, що я попав“: Ярославський пообіцяв Зеленському допомогу - today.ua

За його словами, вже багато років робітники змушені терпіти настільки нестерпні умови, отримуючи при цьому досить посередні зарплати.

Вислухавши Абрамавічуса, Зеленський вирішив обговорити це питання з губернатором Харківщини Олексієм Кучером, після чого звернувся до бізнесмена Олександра Ярославського.

Зеленський звернувся до губернатора Харківської області з проханням зібрати весь "місцевий бізнес", щоб разом знайти рішення проблем "Укроборонпрому". Глава держави звернув увагу на одного з представників того самого місцевого бізнесу Олександра Ярославського.

"У мене питання: є завод тисяча вісімсот дев'яносто якогось року. Там страшні умови. Я розумію, що підприємство державне. Можна вам зібрати бізнес-асоціацію Харківщини і просто забезпечити робочих нормальними умовами? А ми, зі свого боку, як держава повинні теж це робити. Але просто щоб зробити це швидше, перед зимою... Якщо це можна зробити і якщо на це є ваша громадянська воля", - звернувся Зеленський до бізнесмена.

Відповідаючи на це прохання, Ярославський нагадав, що на даний момент ситуація на оборонних заводах України така сама, як була на ХТЗ до того, як він його придбав. І при цьому держава часто не допомагає, а тільки заважає.

"Я там платив зарплату просто на стоячому заводі. Ми билися, билися, поки не запустили виробництво. Прийшла СБУ, і директору почали придумувати якісь божевільні підсудні статті. Я його рік по підвалах ховав. Зате сьогодні майже 3 тисячі людей мають зарплату, роботу. А це підприємство ми б могли втратити точно так само", - відповів Ярославський.

У відповідь на це Зеленський пообіцяв, що без законних підстав до нього "більше ніхто з СБУ не прийде". Він ще раз запитав бізнесмена, чи може він допомогти.

"Але можна зараз нам хоча б допомогти? Ми можемо про стратегічні плани потім зустрічатися, розмовляти. Можна бізнесменів зібрати?", - запитав він.

Ярославський перервав президента, сказавши, що особисто він готовий до надання всілякої допомоги.

"Я вже зібрався, не треба мене збирати. Багато бізнесменів не треба. То футбол, то ще щось, в результаті я один опиняюся. Збирають всіх, а плачу я один", - сказав він.

Він також пожартував, мовляв "коли ви мене помітили, я зрозумів, що я попав".

При цьому він ще раз зазначив, що готовий надати потрібну підтримку без усіляких законопроектів, агітацій або ще чогось. У свою чергу, Зеленський подякував Ярославському за такий настрій і, звертаючись до аудиторії, сказав, що буде приїжджати до Харкова частіше, "раз все вирішується так просто і швидко".


Раніше також повідомлялось, що Зеленський обурився низькими зарплатами на харківському заводі.

У наступному році українців чекає багато етапів підвищення пенсій: Мінсоцполтіки порадувало графіком
Наступний, 2021, рік буде багатим на підвищення пенсій як усім пенсіонерам, так і різним віковим категоріям українських одержувачів соціальних виплат....
Долар знову подорожчав: валюта піднялася до максимуму з початку минулого року
Нацбанк, як і обіцяв, відпустив долар у вільне плавання і валюта на початку нового тижня піднялася до максимуму з початку 2020 року. Станом на понеділ...
ПриватБанк списує гроші з карток клієнтів, але не видає кошти: українці б'ють на сполох
ПриватБанк потрапив в черговий скандал зі списанням коштів з рахунків клієнтів. Інцидент стався в одному з банкоматів у Дніпрі. Клієнта фінустанови хо...
У кого з пенсіонерів можуть забрати 50% виплат: в ПФУ пояснили
В українських пенсіонерів, які і так отримують мізерні виплати, можуть ще відраховувати до 50% з пенсії. Про це повідомили у Пенсійному фонді з роз'яс...
Курс долара в жовтні: експерти радять переводити заощадження в американську валюту
В останніх числах вересня і першій половині жовтня українцям не варто чекати зміцнення національної валюти і здешевлення долара. Для цього немає ніяки...