Експрес-тести не допоможуть: лікар розповів, як розпізнати коронавірус

Автор: Оксана Житнюк

Експрес-тести не є на 100% ефективними в питанні розпізнання коронавірусу. Про це заявив лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський.

Експрес-тести не допоможуть: лікар розповів, як розпізнати коронавірус - today.ua

Він зазначив, що сьогодні людина, у якої підвищилася температура і почався кашель, перш за все прагне перевіритися на коронавірус. Швидкі тести можна купити майже в будь-якій аптеці, тому "спокуса" перевіритись і заспокоїтись є в багатьох українців. Однак інфекціоністи, які займаються лікуванням хворих на COVID-19, попереджають, що така перевірка - просто даремно викинуті гроші.

"У разі, якщо ви спохватилися через три тижні після початку симптомів, ПЛР може нічого не показати. Особливо у тих людей, яких вже не турбують жодні прояви інфекції. Тоді оптимально здати аналіз на антитіла до COVID-19 методом ІФА. Це дослідження не варто плутати зі швидкими тестами: застосовуються принципово різні методи визначення антитіл", - наголосив медик.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також він закликав українців негайно звертатись до сімейного лікаря, помітивши в себе перші симптоми коронавірусу.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Нагадаємо, сьогодні, 20 травня, в Україні набув чинності закон про масове тестування українців на коронавірус. Обов’язковим тестування стане для тих громадян, які звертаються за медичною допомогою з ознаками захворювання на COVID-19, та осіб, які контактували з хворими.