Банки отримали доступ до реєстру боржників

Автор: Бордун Дарина

З 1 вересня 2018 року банки України мають можливість отримати доступ до Кредитного реєстру. Цю послугу ініціював НБУ і вона — безкоштовна. І дозволяє фінансовим установам оцінити фінансові ризики і дізнатися кредитну історію клієнтів.

 Банки отримали доступ до реєстру боржників - today.ua

У Реєстрі можна ознайомитися з інформацією, що стосується боржників, подробиць тих чи інших кредитних операцій, а також наскільки «сумлінно» клієнти виконували свої зобов'язання перед банком.

На невиплачені кредити тепер не діє «закінчення строку давності». Інформація про борг розміщена в Реєстрі. Це означає, що людина є «ненадійним платником». І будь-який банк може дізнатися про такі борги, що зменшить шанси отримання допомоги.

Проте, наприклад, інформацію про «дрібних» боргах до Реєстру не вносять, принаймні поки. Це відбувається, якщо сума боргу перевищує 100 мінімальних зарплат (перед одним банком).

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Пенсіонери зможуть купувати всі продукти за 80% ціни: що потрібно зробити

Зараз це 372 тис. грн. Якщо ви не виплатили кредит за пральну машину або новий телевізор, то поки можете спати спокійно. Інша справа, якщо є борг за іпотеку або автокредит.

Фінансисти впевнені, що цей крок варто було зробити давно. Завдяки доступу до банківського кредитного реєстру НБУ підвищиться прозорість і стабільність фінансового сектора. Знову можна буде говорити про кредитування економіки і бізнесу.

Таке рішення НБУ допоможе боротися з шахраями, «промишляють» створенням нових підприємств, під які беруть кредити, а потім оголошують себе банкрутами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Виграють і сумлінні позичальники: тепер банки не будуть по «сто раз перестраховуватися» і в спірних ситуаціях приймати рішення про відмову у видачі кредиту. Отримати потрібний кредит стане легше, і (в середньостроковій перспективі) процентні ставки можуть бути зменшені.

Нагадаємо, безробітні українці отримують близько 2,5 тисяч гривень на місяць.