У Туапсе - одному з ключових енергетичних вузлів півдня Росії - в ніч на понеділок, 20 квітня, знову здійнялися стовпи вогню. За повідомленнями місцевих пабліків і російських ЗМІ, серія вибухів пролунала близько другої години ночі, після чого над морським портом та територією Туапсинського НПЗ піднялася нова хвиля пожеж.
Телеграм-канал Astra ідентифікував щонайменше 10 осередків горіння, ймовірно - у зонах розташування резервуарів із нафтою. На оприлюднених кадрах видно, що полум’я охопило значну частину промислової території, а дим піднімався на десятки метрів.
Губернатор Краснодарського краю підтвердив атаку, заявивши, що Туапсе зазнав чергової масованої атаки безпілотників, а в морському порту виникла пожежа. Офіційні коментарі традиційно обмежилися згадками про "роботу ППО".
Це вже друга атака за дві доби. Напередодні в порту понад 24 години тривала пожежа після ураження нафтового танкера, яку російські служби не могли загасити більше доби. Тепер же вогонь знову охопив територію порту та НПЗ, що працює у складі компанії Роснефть і є одним із найбільших підприємств первинної переробки нафти у РФ.
Масштаби нових пошкоджень поки не озвучені, але повторні удари по одному з ключових елементів російської нафтологістики можуть мати відчутні наслідки для експорту та внутрішніх поставок пального.
- Україна бере Крим у "логістичну облогу" та повертає контроль над півостровом: ISW пояснив нову стратегію
- Жахливий удар росіян по зупинці в Запоріжжі: є загиблі, серед поранених - діти (фото, відео)
- Поразка Росії може стати новим викликом для ЄС: чому Європа боїться завершення війни в Україні — The Telegraph
Нагадаємо, у ніч проти 17 квітня у Ленінградській області зафіксували масовану атаку дронів, після якої оголосили повітряну тривогу та повідомили про роботу ППО. Уламки впали в Ломоносівському й Виборзькому районах, пошкодивши авто, вибивши шибки та спричинивши пожежу на складі. За даними місцевої влади, було нібито збито 12 безпілотників, постраждалих немає.
Близько 04:30 аеропорт Пулково ввів тимчасові обмеження на прийом і виліт літаків, що спричинило затримки та зміну маршрутів, зокрема рейсів до Калінінграда. До шостої ранку щонайменше п’ять бортів кружляли в очікуванні дозволу на посадку, а загалом було затримано 11 рейсів, 8 скасовано, шість літаків не отримали дозволу приземлитися.