Іран готовий до переговорів щодо закінчення війни. Ймовірно, місцем проведення перемовин може стати столиця Пакистану Ісламабад.
Таку несподівану заяву зробив міністр іноземних справ Ірану Аббас Арагчі, пише ukrmedia., посилаючись на його допис у соцмережі.
Представники Ірану готові вирушити до Ісламабада для переговорів щодо закінчення війни. Саме Пакистан розглядають у Тегерані як можливий майданчик для вирішення такого доленосного питання. Навіть більше, Іван "ніколи не відмовлявся їхати до Ісламабада", - наголосив очільник іранського зовнішньополітичного відомства.
Аббас Арагчі також підкреслив, що його країна завжди була відкритою до політичного діалогу, якщо він веде до миру. Іранський уряд високо цінує миротворчі зусилля Пакистану і готовий використати цю платформу для встановлення міцного і довготривалого миру у своїй країні.
Він також нагадав, що ця війна не потрібна була народу Ірану і була йому нав’язана Сполученими Штатами та Ізраїлем. Але тепер настав час домовлятися про мир. У Тегерані сподіваються, що умови мирної угоди будуть максимально прозорими та конструктивними. І що нікому більше не спаде на думку з’ясовувати стосунки з його країною за допомогою ракет і бомб.
Крім того, Арагчі заявив, що американські ЗМІ постійно спотворюють позицію іранської влади. Зокрема, вони не раз викривляли інформацію, заявляючи, що Іран не погоджується на мирні переговори на жодних умовах. Але насправді це не так. Іран просто прагне справедливого миру без ультиматумів.
- Жахливий удар росіян по зупинці в Запоріжжі: є загиблі, серед поранених - діти (фото, відео)
- Поразка Росії може стати новим викликом для ЄС: чому Європа боїться завершення війни в Україні — The Telegraph
- Капітуляція чи шлях до дипломатії з агресором: Зеленський заявив про готовність заморозити лінію фронту
До речі, ще кілька днів тому той самий іранський міністр категорично заперечував можливість переговорів зі США, заявляючи, що Іран "не має наміру вести переговорів".
Нагадаємо, кількома днями раніше Дональд Трамп заявив, що США готові припинити військові дії проти Ірану в обмін на розблокування Ормузької протоки.