23:57
24 березня
2026

Переговори перетворились на ультиматум: Вашингтон і Москва нав’язують Києву небезпечний сценарій

Переговори перетворились на ультиматум: Вашингтон і Москва нав’язують Києву небезпечний сценарій - today.ua
7108
Сергій Марченко
Редактор стрічки новин today.ua

Мирні перемовини перетворились на ультиматум. США та РФ продовжують тиснути на Україну та нав’язувати досить небезпечний сценарій. У Вашингтоні та Москві наполягають на відмові Києва від Донбасу заради припинення війни.

Про це повідомляє видання "Українська правда" з посиланням на джерела, ознайомлені із перебігом переговорів.

Як стало відомо, американська сторона висунула українській ультиматум. Вашингтон вимагає, аби Київ вивів війська з Донбасу. Якщо ж цієї умови не буде виконано, США вийдуть із дипломатичного процесу та зосередяться на конфлікті на Близькому Сході.

"Американці не бачать, де ми можемо домовлятись по головному питанню. І це може змусити їх взагалі вийти з процесу, переключитись на Іран, на свої вибори і так далі. Вони навіть готові на реальні гарантії безпеки для нас, якщо ми вийдемо з Донбасу. Але як це реалізувати в Україні, просто не уявляю", — повідомив член команди Зеленського, ознайомлений з результатами останнього раунду переговорів 21-22 березня.

Водночас, як зауважують автори матеріалу, перемовини з росіянами просуваються досить складно. Москва постійно посилається на домовленості між американським лідером Дональдом Трампом та очільником Кремля Володимиром Путіним, досягнуті на Алясці.

"На зустрічах сидять наче три сторони, але Україна постійно дискутує з цим Анкориджем. Тобто про що б не говорили, завжди все зводиться до того, що американці кажуть типу: 'Вийдіть з Донбасу, і ми збудуємо для вас рай, як домовились на Алясці'", — пояснює один із співрозмовників.

Натомість українська сторона намагається переконати представників США у необхідності збереження Донбасу у складі України. Проте американська делегація періодично повертається до цього питання та наполягає на територіальних поступках.

Нагадаємо, Верховна Рада готується до роботи в умовах затяжної війни, яка може тривати ще три роки.