Останнім часом між президентом Польщі Каролем Навроцьким та президентом США Дональдом Трампом експерти відзначали спільні політичні меседжі та взаємну підтримку на міжнародній арені. От тільки, схоже, що відносини між ключовими союзниками України - США та Польщею - ввійшли в стадію серйозного випробування.
Про це пише видання Еuro News.
Отож, стало відомо, що адміністрація Дональда Трампа в межах стратегії "максимального тиску" вдарила санкціями по ІТ-компанії з Варшави, а це фактично означає "фінансову смерть" для об’єкта:
- компанію очікує повне відключення від американської банківської системи;
- відбудеться заморожування всіх активів на території США та у доларових операціях;
- токсичність для будь-яких міжнародних партнерів - співпраця з польською компанією тепер загрожує вторинними санкціями будь-якому банку Європи.
Так, Міністерство фінансів США офіційно розширило санкційний список, додавши до нього 16 фізичних та юридичних осіб, пов'язаних із фінансовою мережею ліванського угруповання "Хезболла". Саме в цьому переліку неочікувано опинилася польська компанія Calllync ООО, зареєстрована у Варшаві. Саме її США звинуватили у фінансуванні міжнародного тероризму.
За даними американської розвідки, ця структура була частиною мережі Алаа Хасана Хаміє - ключового фінансиста "Хезболли". Сукупні активи цієї мережі сягали 100 мільйонів доларів, які використовувалися для підтримки насильства та терористичної діяльності, попри міжнародні заклики до роззброєння угруповання.
Ситуація виглядає особливо гостро через участь громадянина Польщі. Генеральний директор Calllync Даніель Хаміє, який, за даними польських медіа, має паспорт РП, також потрапив під обмеження.
Цікаво, що сама компанія Calllync є класичною "пустушкою":
- у державному реєстрі відсутні контактні дані;
- спроби зв'язатися за вказаними в мережі номерами ведуть до сервісів техобслуговування авто;
- реальна діяльність фірми в ІТ-секторі залишається під великим питанням.
Зазначимо, що удар санкціями збігся з піком напруги на Близькому Сході. Блокування Ормузької протоки спричинило різкий стрибок цін на нафту, а Дональд Трамп перейшов до жорсткої риторики на адресу європейських союзників. Президент США назвав партнерів по НАТО "боягузами" за небажання втручатися в конфлікт з Іраном, заявивши, що без лідерства США Альянс ризикує перетворитися на "паперового тигра".
- Україна бере Крим у "логістичну облогу" та повертає контроль над півостровом: ISW пояснив нову стратегію
- Жахливий удар росіян по зупинці в Запоріжжі: є загиблі, серед поранених - діти (фото, відео)
- Поразка Росії може стати новим викликом для ЄС: чому Європа боїться завершення війни в Україні — The Telegraph
Для України цей розбрат у таборі союзників є тривожним сигналом. Ще б пак, як Варшава, так і Вашингтон є головними опорами безпеки України, і поява "чорної кішки" у їхніх відносинах через терористичні фінансові схеми - це виклик, який потребує негайної реакції польських спецслужб для очищення країни від сумнівних капіталів.
Нагадаємо, США витрачає на війну в Ірані шалені гроші.