Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) передала матеріали справи щодо корупції в енергетичному секторі України до Інтерполу. Отож бізнесменів-утікачів Тімура Міндіча та Олександра Цукермана можуть оголосити у міжнародний розшук.
Про це повідомив керівник САП Олександр Клименко в інтерв’ю виданню "Укрінформ".
Журналісти поцікавилися в очільника антикорупційного відомства, чи справді матеріали відповідної справи було передано до Інтерполу. На запитання представників ЗМІ Клименко відповів: "Так, направили".
Щоправда, як зауважив глава САП, наразі на сайті Інтерполу повідомлення про виставлення так званої "червоної картки" відсутнє. Йдеться про міжнародне оповіщення правоохоронних органів щодо розшуку підозрюваних осіб. Водночас, за словами Клименка, оприлюднення інформації про початок розшуку не є обов’язковим.
"Існує прихований період, коли “червона картка” вже фактично діє, але публічної інформації про це ще немає", — пояснив керівник САП.
Слід нагадати, що у листопаді минулого року НАБУ та САП викрили масштабну корупційну схему у вітчизняній енергетичній галузі. Як тоді стало відомо, в її організації підозрюється підприємець Тімур Міндіч. Як відомо, він є співвласником студії "Квартал 95" та колишнім бізнес-партнером президента Володимира Зеленського. Операція антикорупційних відомств з викриття схеми отримала назву "Мідас".
Відповідно до матеріалів справи, співорганізатором корупційної схеми є фінансист Олександр Цукерман. Також правоохоронці підозрюють, що до схеми були причетні низка українських високопосадовців. Йдеться про колишнього міністра енергетики Германа Галущенка та ексміністра оборони Рустема Умерова.
- Україна бере Крим у "логістичну облогу" та повертає контроль над півостровом: ISW пояснив нову стратегію
- Жахливий удар росіян по зупинці в Запоріжжі: є загиблі, серед поранених - діти (фото, відео)
- Поразка Росії може стати новим викликом для ЄС: чому Європа боїться завершення війни в Україні — The Telegraph
Схема полягала в отриманні відкатів у розмірі 10–15% від усіх приватних компаній, які прагнули укласти контракти з державною компанією "Енергоатом". Цей механізм серед фігурантів справи називався "шлагбаумом". Таким чином учасники схеми заволоділи десятками мільйонів доларів. Тімуру Міндічу та Олександру Цукерману вдалося виїхати за кордон. Отож їхнє затримання потребує оголошення міжнародного розшуку.
Нагадаємо, як повідомляло раніше видання The New York Times, уряд України роками підривав антикорупційну реформу.