Українцям без лічильників з нового року втричі збільшують плату за газ: дізнайтеся, кому за скільки потрібно буде платити

З нового року українцям, в будинках яких не встановлені лічильники газу, доведеться платити за блакитне паливо набагато більше. Міненерго вирішило стимулювати людей без лічильників все-таки обзавестися приладами обліку. Однак усі прекрасно розуміють, що одномоментно цього не добитися, і на повне оснащення осель лічильниками знадобиться не один рік. Адже сьогодні в Україні ще налічується понад 3 мільйони квартир, в яких не встановлені газові лічильники.

Українцям без лічильників з нового року втричі збільшують плату за газ: дізнайтеся, кому за скільки потрібно буде платити - today.ua

Природно, відключати газ такій кількості споживачів не стануть. Однак у міністерстві розсудили інакше: їм просто збільшать норми споживання газу. Причому збільшать у деяких випадках майже втричі.

Наприклад, зараз норма споживання на одну людину, що живе в квартирі з централізованим гарячим водопостачанням, становить 3,28 кубометра. Відповідно, сім'я з трьох осіб платить за 9,8 кубів. А з 1 січня 2021 року норму на одного хочуть збільшити до 9,8. Виходить, сім'ї з трьох осіб вже доведеться оплачувати 29,4 кубометра. Відповідно, і плата теж виросте в тричі.

Усім компаніям-постачальникам газу дадуть можливість встановлювати цей норматив на власний розсуд, але він не повинен перевищувати граничний, встановлений Міненерго. Цифри граничних нормативів буде такі: Українцям без лічильників з нового року втричі збільшують плату за газ: дізнайтеся, кому за скільки потрібно буде платити Нагадаємо, компанія "Нафтогаз" пропонує споживачам придбати у неї газ на рік наперед за фіксованим тарифом, який буде незмінним цілий рік. У підсумку, як кажуть фахівці, така покупка має обійтися дешевше, ніж сплата за щомісячними змінними тарифами.

ДЖЕРЕЛОfbc.net.ua