Як працює Зелена картка?

Автор: Олексій Скубій

При перетині кордону на автомобілі водію потрібен міжнародний поліс “Зелена картка”, що покриває відповідальність автомобіліста у разі потрапляння у ДТП в іншій країні. Суть цієї страховки аналогічна нашій автоцивілці — ставши винуватцем аварії страховик оплачує ремонт транспортного засобу та лікування постраждалих від імені страхувальника. Розглянемо детальніше, як скористатися полісом та як можна його оформити.

Як працює Зелена картка? - today.ua

Оформити поліс "Зелена карта" ви можете онлайн за посиланням: https://hotline.finance/ua/green-card

Які ліміти по страховці Зелена картка

Зелена картка покриває збитки, що завдані третім особам за кордоном, але покриття не поширюються на винуватця ДТП. Отже, якщо ви зачепите чиюсь машину на стоянці, то страхова компенсує гроші саме потерпілому, а не вам. Ви повинні ремонтувати особистий автомобіль за свої кошти, якщо у вас не має розширеного КАСКО.

Розмір відшкодування залежить від умов, визначених законодавством країни, де стався інцидент. У кожної держави встановлено певні ліміти виплат. Але в більшості країн Європейського Союзу ліміти сягають мільйонів євро.

Популярні зараз

Названо тарифи на електроенергію та газ з 1 квітня

Мобілізація з 1 квітня: кому з українців першочергово видаватимуть повістки

Українцям розповіли, які суми банківських переказів можуть потрапити під фінмоніторинг

“Народ масово виїжджатиме з України“: астрологічний прогноз на квітень

Що робити, якщо потрапив у ДТП за кордоном

Якщо стався форс-мажор за кордоном, користуйтесь таким алгоритмом:

  • викличте поліцію та не переміщуйте автомобілі до її приїзду;
  • зафіксуйте місце дорожньо-транспортної пригоди за допомогою фото і відеозйомки;
  • отримайте довідку поліції про обставини ДТП. Якщо ви не розумієте мову, якою складений документ, зробіть на ньому відповідну примітку;
  • обміняйтесь копіями страховок із всіма учасниками аварії;
  • повідомте протягом 15 днів свою страхову компанію про настання ДТП будь-яким способом зв’язку, що зазначений у вашому полісі.

Що таке електронна Зелена картка?

З березня 2022 року Моторно-транспортне бюро України запровадило електронну Зелену картку. Наразі водії можуть купити поліс без відвідування офісу СК. Весь процес займає близько 5-10 хвилин. Готовий договір надсилається на електронну пошту, яку ви вказуєте в анкеті. Онлайн поліс має таку ж юридичну силу, як паперовий бланк. Але МТСБУ все ж таки рекомендує друкувати страховку, щоб уникнути проблем під час перевірки на митному контролі іншої країни.

Перевірка Е-договору відбувається за допомогою унікальногоQR-коду, зазначеного в документі. Ви також можете переконатись в актуальності Зеленої картки через єдину та загальнодоступну базу МТСБУ.

Щодо ціни електронної Зеленої картки, то вона залежить (як і у випадку з паперовим бланком) від 2 ключових факторів.

  • Тип транспорту (легковий чи вантажний авто, мотоцикл, автобус, причіп);
  • Кількість днів перебування за кордоном (мінімально — 15, а максимально — 1 рік).

Оскільки це міжнародний поліс, то на ціну впливає курс євро щодо гривні. Наприклад, у грудні 2022 року МТСБУ анонсувало чергове підвищення тарифів на приблизно 5%.

Ціноутворення Зеленої картки регулює МТСБУ та у всіх страхових компаніях тариф на страховку однаковий. Але при покупці поліса у страхового агента в пунктах страхування біля прикордонного контролю, будьте готові переплатити близько 10% комісії брокера. Вона вже включена у вартість страховки. Тому раціональніше замовляти картку заздалегідь або самостійно оформляти її онлайн.

Чи можна виїхати за кордон без Зеленої картки

Наявність Зеленої картки суворо контролюється на кордоні. Тож виїхати без поліса не вийде. Однак іноді водії оформляють поліс на мінімальний термін, а фактично перебувають за межами України більше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Під час перевірки поліцією такого водія чекає штраф і можливе вилучення прав, депортація. Також у разі ДТП водія зобов'яжуть сплатити всі витрати постраждалого.

Сьогодні українці можуть продовжити термін дії страховки, не повертаючись на батьківщину онлайн. Електронна Зелена картка набирає чинності наступного дня після оформлення. Таким чином ви можете не переплачувати за місцеву автоцивілку, якщо плануєте залишитись в ЄС довше, ніж планували.