Чи має право поліцейський вимагати у водія передати документи в руки: юристи пояснили

Не всі водії добре знають свої права, особливо що стосується спілкування з поліцейськими на дорогах, які їх час від часу зупиняють. Часто водії передають документи на право керування поліцейському в руки, який йде з ними до свого службового автомобіля. Юристи компанії "Дорожній Адвокат" розповіли, чи мають патрульні право забирати у водіїв документи, та що робити у таких випадках.

Чи має право поліцейський вимагати у водія передати документи в руки: юристи пояснили  - today.ua

Часто водіям доводиться ходити за інспектором і просити повернути свої документи. Звичайно, документи повертають, але разом із постановою про накладення штрафу.

Юристи розповідають, що відповідно до Закону «Про дорожній рух» та Правил дорожнього руху (ПДР) поліцейський після зупинки автомобіля має право висловити вимогу про пред'явлення водієм документів на право керування. Про передачу документів у руки ніде не сказано. Але якщо ви з власного бажання передали поліцейському в руки зазначені документи, то йому не заборонено їх отримати та перевірити. Але знайте, що робити це ви не зобов'язані.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України передбачає збільшити в кілька разів штрафи за порушення ПДР та відв'язати штрафи від прожиткового мінімуму. Вартість штрафу буде залежати від доходу порушника. Чим більше дохід, тим більше штраф. У такому випадку штрафи за порушення ПДР збільшаться як мінімум у 2 і більше разів.