Гряде реформа штрафів за порушення ПДР: що очікувати водіям

У Кабінеті міністрів України розробили законопроект, що передбачає збільшення в кілька разів штрафів за порушення ПДР. Крім того, систему штрафів відв'яжуть від прожиткового мінімуму.

Гряде реформа штрафів за порушення ПДР: що очікувати водіям - today.ua

Зараз штрафи порушникам правил дорожнього руху прив'язані до прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. Автори нового законопроекту пропонують від цього відмовитися. Вони хочуть, щоб за одне і те ж правопорушення люди з різним рівнем доходу платили по-різному. Для цього введуть нову розрахункову величину. Яку – поки не відомо. Кожен рік вона буде нова. Визначати ставку буде Кабмін.

Крім того, з'явиться т. н. «штрафна ставка» - 0,3% від середнього доходу людини за місяць (але не менше 17 гривень). Тобто чим більший дохід у порушника ПДР, тим більше для нього штраф.

«Штрафна ставка» призведе до того, що штраф за порушення ПДР збільшиться як мінімум в 2 рази. Можливо, навіть ще більше.

Зараз законопроект, розроблений у Кабміні, проходить погодження у відповідних відомствах. Потім його внесуть на розгляд депутатів Верховної Ради, і от тоді ми з вами дізнаємося подробиці про нього.

Раніше повідомлялося, за що митниця оштрафувала "євробляхера" на 170 000 грн.

ДЖЕРЕЛОStrana.ua